алкоголь після ДТП наслідки

Чому алкоголь після ДТП – це проблема

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) — це стресова ситуація, яка може поставити вас у непередбачувані обставини. Після аварії багато водіїв намагаються заспокоїтися, і, на жаль, дехто обирає алкоголь як спосіб зняття напруження. Часто водії намагаються приховати факт керування у «п’яному» стані та повідомляють, що вжили алкоголь після ДТП. Але це може спричинити серйозні юридичні наслідки. У цій статті ми розглянемо, чому не варто вживати алкоголь після ДТП, які покарання передбачені законом.

Які обмеження встановлює закон

Заборона вживання алкоголю після ДТП

Відповідно до законодавства України, вживання алкоголю водієм після ДТП є адміністративним правопорушенням. Згідно з п.2.10 ПДР водієві заборонено вживати алкогольні напої після аварії до прибуття працівників поліції. Ця норма спрямована на запобігання спробам приховати факт алкогольного сп’яніння під час керування транспортним засобом.

Скільки часу після ДТП заборонено вживати алкоголь

Законодавство не встановлює точного часу, протягом якого заборонено вживати алкоголь після ДТП. Заборона діє до моменту прибуття поліції або проведення медичного огляду. Це означає, що навіть через кілька годин після аварії вживання алкоголю може бути розцінено як спроба приховати факт сп’яніння.

Наслідки та помилки водіїв після ДТП

Покарання за вживання алкоголю після ДТП

Якщо вас запідозрять у вживанні алкоголю після ДТП, на вас згідно з ч.4 ст.130 КУпАП чекає штраф у розмірі 34 000 грн, а також позбавлення права керування строком на 3 роки. Для порівняння, за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння штраф становить 17 000 грн із позбавленням прав на 1 рік.

image

Як незнання закону шкодить водієві

Якщо водій керував у стані алкогольного сп’яніння і в такому стані вчинив ДТП, то перша думка яка йому спадає, це сказати працівникам поліції, які прибули на оформлення ДТП, що «випив чарку» вже після ДТП. Водії зазвичай не знають, що за вживання алкоголю після ДТП штраф удвічі більший, ніж за керування у стані сп’яніння, а позбавлення права керування присуджують три роки замість одного року. Тому така необізнаність йому може обійтись дорого.

Важливі нюанси законодавства

Чи карається відмова від огляду після ДТП

Відповідно до ч.4 ст.130 КУпАП відповідальність настає виключно за вживання алкоголю після ДТП. Факт вживання алкоголю підтверджується або показниками спеціальних приладів, або самостійним зізнанням водія. Відмова ж пройти огляд на стан сп’яніння після ДТП не буде вважатись адміністративним правопорушенням за цією нормою і не передбачає відповідальності.

Коли дозволено вживати алкоголь після ДТП

Після того як поліція зафіксує обставини аварії, заборона на вживання алкоголю знімається. Однак важливо дочекатися офіційного завершення процедури й бути впевненим, що всі юридичні питання врегульовані. Поспішне вживання алкоголю може викликати додаткові підозри та ускладнити вашу правову ситуацію.

Висновки

Вживання алкоголю після ДТП – це не лише порушення закону, але й ризик втрати права керування та значних фінансових витрат. Законодавство чітко забороняє вживати алкоголь до завершення оформлення всіх процедур. Намагання водія приховати факт керування у «п’яному» стані, повідомивши, що вжив алкоголь після ДТП, лише збільшує відповідальність. У разі складання відносно вас протоколу за ч.4 ст.130 КУпАП звертайтесь за захистом до юридичної компанії «Дорожній Адвокат».

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: