штраф стоянка в запрещенном месте суд

Який вид штрафу найчастіше скасовують суди

Один зі штрафів поліції має найвищий рівень скасування у судах. Це штраф за стоянку у забороненому місці.

Пояснюється це особливою правовою природою цього порушення та складністю формування доказової бази. Тому ймовірність скасування цього через суд є надзвичайно великою. Чим всі водії й користаються.

Чим передбачено штраф

Відповідно до частини 1 статті 122 КУпАП за порушення правил стоянки передбачено штраф 340 грн. Якщо це порушення створює перешкоди дорожньому руху, то штраф становить 1 445 грн.

Заборона стоянки усіх транспортних засобів позначається дорожнім знаком 3.35 “Стоянку заборонено”. При цьому, згідно з підпунктом 1.10 ПДР стоянка – це припинення руху автомобіля на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов’язаних з посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу.

image

Які мають бути докази

Тому для застосування такого штрафу інспектор повинен довести саме факт стоянки тривалістю не менше як 5 хв.

Для цього він повинен зробити на службовий відеореєстратор безперервний відеозапис такої стоянки, тривалість якого, як і самої стоянки, не може бути меншою за 5 хв.

Чи дотримуються інспектори процедури

Проте на практиці поліцейські цих вимог не дотримуються та долучають до постанови або фото з місця події або коротке відео, які не підтверджують тривалість припинення руху автомобіля більш як 5 хв.

Сама ж постанова не може бути доказом порушення правил стоянки. Як не може бути й доказом рапорт працівника поліції. Ще складніше інспектору довести, що така стоянка не пов’язана з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу.

image

Які наслідки

Як наслідок суди скасовують такі штрафи через не доведення інспектором саме факту стоянки тривалістю по часу не менше як 5 хвилин, як це передбачено Правилами дорожнього руху. Або ж не доведення зв’язку цієї стоянки з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу.

Тому суди роблять висновки про відсутність та недоведеність складу адміністративного правопорушення.

Поради водіям

Отже, як водієві діяти при спілкуванні з інспектором, щоб не отримати незаконний штраф при відсутності доказів порушення:

  1. Запитайте про наявність доказів: Коли інспектор повідомляє про порушення, ввічливо запитайте, чи є в нього конкретні докази цього порушення, наприклад, безперервний відеозапис тривалістю не менше 5 хвилин.
  2. Уточніть деталі доказів: Якщо інспектор має відеозапис, поцікавтеся його тривалістю та змістом, щоб переконатися, що він дійсно відображає порушення (стоянку більше 5 хвилин).
  3. Заперечуйте недостатні докази: Якщо інспектор надає лише фотографії або короткі відеокліпи, які не підтверджують тривалість стоянки, ви можете аргументовано заперечити проти штрафу, посилаючись на відсутність повноцінних доказів.

    image
  4. Висловіть подяку за професійність: Якщо інспектор вирішить, що доказів немає і штрафу не буде, подякуйте йому за професійний підхід і розуміння ситуації. Це створює позитивну атмосферу і може сприяти кращому спілкуванню у майбутньому.

Якщо ж інспектор при відсутності доказів все ж таки виніс незаконний штраф – обовязково звертайтеся до суду за захистом.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: