Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Чи можна керувати без прав або навчатись водінню, коли збоку людина з правами!

навчання водінню хто має право учень інструктор штраф поліція передача права керування

Як було раніше

Раніше було передбачено, що навчальна їзда могла здійснюватися у присутності спеціаліста з підготовки водіїв (пункт 24.5 ПДР). Або в індивідуальному порядку водінню могла навчати особа, яка має стаж водія не менше 3 років і посвідчення водія відповідної категорії (пункт 24.7 ПДР).

Як є на даний час

Постановою КМУ №1029 пункт 24.7 виключено з Правил дорожнього руху. На сьогодні відповідно до пункту 24.5 ПДР навчальна їзда на дорогах дозволяється тільки в присутності спеціаліста з підготовки водіїв.

Відповідно до статті 15 Закону «Про дорожній рух» підготовка водіїв здійснюються в акредитованих закладах спеціалістами. Такі спеціалісти повинні відповідати визначеним кваліфікаційним вимогам. Перелік вимог до закладів, кваліфікаційні вимоги до спеціалістів визначаються законом.

Аналіз даних норм свідчить про те, що на сьогодні навчання водінню може здійснюватися виключно кваліфікованими спеціалістами з акредитованих закладів. Виключена можливість такого навчання у приватному (індивідуальному) порядку фізичними особами.

Особливі умови

Законом передбачено ще декілька особливих умов. А саме «учень» повинен мати відповідну медичну довідку (пункт 24.1 ПДР). Йому повинно бути не менше 16 років. А при навчанні керування мотоциклом чи мопедом – 14 років. При цьому, він повинен мати з собою документ на підтвердження цього віку (пункт 24.2 ПДР).

Водночас транспортні засоби (за винятком мотоциклів, мопедів та квадроциклів), на яких проводиться навчання, повинні мати розпізнавальні знаки “Учбовий”. А також повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення, акселератора (у разі, коли конструкція передбачає) і гальмування. Додатково повинні бути обладнані дзеркалами заднього виду для спеціаліста з підготовки водіїв (пункт 24.2 ПДР).

Детальніше

Тобто закон передбачає проведення навчання водінню лише на спеціальному автомобілі. Тобто автомобілі, який обладнано відповідно до вказаних вище правил. Колись при навчанні в індивідуальному порядку, достатньо було встановити лише знак «Учбовий».

Отже, навіть спеціаліст з підготовки водіїв не може проводити навчання осіб, які не відповідають вказаним вище критеріям. Тобто якщо не мають відповідної довідки, віку та документу на підтвердження віку. Також він не може проводити навчання на будь-якому автомобілі, який не обладнано спеціально для таких навчань.

Відповідальність

Відповідно до пункту 2.9.ґ ПДР забороняється передавати керування транспортним засобом особам, які не мають при собі посвідчення водія. Якщо це не стосується навчання водінню відповідно до вимог розділу 24 цих Правил.

Відповідно до частини 2 статті 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування, або передача керування такій особі передбачає накладення штрафу в розмірі 3400 грн. Відповідальність не стосується осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу.

Висновки

Таким чином, на сьогодні законом заборонено навчати водінню в індивідуальному (приватному) порядку. А також заборонено навчати на неспеціалізованих автомобілях.

У разі якщо навчання водінню здійснює особа, яка має стаж водіння 3 роки та відповідну категорію водія, однак не є спеціалістом з підготовки водіїв, то і «вчитель» і «учень» можуть отримати штраф по 3400 грн кожен.

У такому випадку «учень» несе відповідальність за керування без посвідчення водія відповідної категорії. А «вчитель» несе відповідальність за передачу права керування особі, яка не має права керування.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version