Суть питання
Керування в стані алкогольного сп’яніння передбачає суворі санкції. Проте, законодавство передбачає строки, протягом яких порушника можуть притягнути до відповідальності. Постає питання: чи може водій уникнути відповідальності через затягування розгляду справи. Детально роз’яснюємо у даній статті.
Наслідки закриття провадження для водія
Під час розгляду справи суд розглядає питання наявності в діях водія складу адміністративного правопорушення. Закриття провадження через закінчення строків звільняє водія від адміністративного стягнення, включаючи штрафи та позбавлення права керування.
Законодавчі підстави для закриття провадження через сплив строків
Статтею 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення повинно бути закрито, якщо строки розгляду справи вже минули. Це не право суду, а обов’язок, за умови закінчення строків.
Типові підстави для відкладення розгляду
До типових підстав для відкладення розгляду справи належать тимчасова непрацездатність, відрядження, далекі поїздки тощо. Для цього до суду подається відповідне клопотання із зазначенням причин для відкладення розгляду справи. До клопотання надаються підтверджуючі документи.
Як було раніше
Попередня редакція статті 38 КУпАП передбачала, що адміністративне стягнення за керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння може бути накладено не пізніше як протягом трьох місяців з дня вчинення правопорушення. На даний час ця редакція щодо даної категорії справ втратила чинність.
Як є зараз
Діюча редакція статті 38 КУпАП в частині дозволених строків на притягнення водія до відповідальності змінена у порівнянні з минулою. Тепер вона передбачає, що адміністративне стягнення може бути застосовано протягом одного року з дня його вчинення. Тобто строки суттєво збільшено у порівнянні з попередньою редакцією закону.
Чи можливо затягнути розгляд, щоб суд закрив провадження
Раніше, коли строки притягнення до відповідальності за керування в стані алкогольного сп’яніння були обмежені трьома місяцями, було можливим затягнути розгляд справи через подачу клопотань про відкладення засідань. Проте з діючою редакцією закону, строки значно збільшено до одного року. Через це уникнути відповідальності шляхом затягування процесу значно ускладнено.
З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).
Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);