Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Митниця обіцяла не штрафувати під час війни, однак на кордоні власнику «євробляхи» вручили протокол

митниця євробляхи продовження зупинення строку перебування в Україні

Суть проблеми

Через війну багато власників тимчасово ввезених автомобілів на іноземній реєстрації не змогли своєчасно вивезти їх за межі митної території України. Деякі могли, але вважали, що під час війни цього робити не обов’язково.

При цьому за несвоєчасне вивезення цих автомобілів передбачено штраф у розмірі до 170 000 грн або їх конфіскація.

Що сказала митниця

У минулих публікаціях ми розповідали, що на своїй офіційній сторінці Державна митна служба України повідомила про «автоматичне» продовження строків тимчасового ввезення транспортних засобів, терміни зворотного вивезення яких припадає на період після 24.02.2022. (Примітка: на сьогодні Митна служба просто видалила це своє повідомлення у мережі Фейсбук).

Про що ми попереджали

Ми наголошували, що до зазначеної публічної інформації слід ставитися дуже обережно.

Пояснювали, що такі повідомлення не відповідають вимогам закону, позаяк закон передбачає індивідуальний порядок погодження продовження строку. Зокрема, шляхом подання відповідної заяви до митного органу із вказанням конкретних індивідуальних підстав і отримання відповідного погодження.

Судова практика

Суди на у переважній більшості не визнають сам по собі факт війни обставиною непереборної сили для усіх без винятку громадян та з’ясовують індивідуальні особливості у кожній конкретній ситуації.

Це пояснюється тим, що не у всіх регіонах відбуваються бойові дії, не всі суди та митниці зупиняють роботу, пункти перетину кордону в більшості регіонів дають можливість безперешкодного вивезення авто тощо. Тому кожна ситуація має свої індивідуальні обставини та не може пояснюватись загальними обставинами.

Практична ситуація

У одній з таких ситуацій громадянин ввіз 16.08.2021 на території України автомобіль в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року». Кінцевий строк вивезення припав на 16.08.2022, тобто на час війни.

Будучи проінформованим про офіційне повідомлення Державної митної служби України про те що «штрафувати не будуть», громадянин не подавав окремо заяву з обґрунтуванням причин неможливості вивезти автомобіль.

Що відбулося при перетині кордону

Під час перетину 10.01.2023 кордону працівник митниці попросив повідомити чому не вивезений по даний час ввезений раніше автомобіль. Власник євробляхи показав йому з телефону офіційне повідомлення Державної митної служби України щодо «автоматичного» продовження строків тимчасового ввезення.

Митник проігнорував дане повідомлення та склав відносно громадянина протокол про порушення митних правил за несвоєчасне вивезення автомобіля на іноземній реєстрації.

Що вирішив суд

Розглядаючи справу суд також не визнав офіційне повідомлення митниці вагомим аргументом. За результатами розгляду справи суд визнав громадянина винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 6 статті 481 Митного кодексу України, та наклав штраф у розмірі 170000 грн. Рішення суду від 12.10.2023 у справі №308/999/23.

Що є обовязковим відповідно до закону

Для продовження строку перебування автомобіля в України є обов’язковим письмове погодження митного органу. Таке рішення надається на підставі подання до митного органу відповідної заяви, в якій вказуються конкретні причини по конкретній ситуації.

Саме це погодження відповідно до закону є підставою для продовження строку перебування автомобіля в Україні внаслідок обставин непереборної сили. А інформаційні повідомлення Державної митної служби не завжди беруться до уваги.

Що потрібно робити

Власникам тимчасово ввезених автомобілів на іноземній реєстрації, які не змогли своєчасно вивезти їх за межі митної території України через війну чи через інші обставини, необхідно звернутися до відповідних митниць із заявами про продовження строку перебування таких автомобілів в Україні.

З урахуванням обставин, вказаних у таких заявах, органи митної служби будуть розглядати чи дійсно власник автомобіля не мав можливості його вивезти. За наслідками розгляду будуть приймати рішення щодо продовження строку перебування автомобіля в Україні.

Якщо є труднощі із правильним оформленням відповідних повідомлень до компетентних органів, ви можете замовити такі послуги в юридичній компанії «Дорожній адвокат». Номери контактних телефонів для консультацій: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version