Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Огляд на стан сп’яніння в медичному закладі: газоаналізатор чи лабораторні дослідження?

огляд у медичному закладі, газоаналізатор, лабораторні

Суть проблеми

На сьогодні під час огляду водіїв на стан алкогольного сп’яніння в медичних закладах часто порушується встановлена законом процедура огляду. Такі порушення процедури огляду впливають на результати огляду, а отже, і на юридичні наслідки для водія. Включаючи накладення штрафів та позбавлення права керування.

Відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння

За керування в стані алкогольного сп’яніння водій може отримати штраф у розмірі 17000 грн з позбавленням права керування строком на 1 рік. У разі виявлення аналогічних порушень протягом року відповідальність збільшується аж до застосування штрафу в розмірі 51000 грн з позбавленням права керування строком на 10 років. Додатковими стягненнями може бути конфіскація транспортного засобу та адміністративний арешт.

Чим передбачена процедура огляду на стан сп’яніння

Огляд у медичному закладі проводиться відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 №1452/735 (далі Інструкція №1452/735). При цьому в розділі ІІ Інструкції прописана процедура огляду на місці зупинки на газоаналізаторі, а в розділі ІІІ – процедура огляду в медичному закладі шляхом проведення лабораторних досліджень.

Як відбираються зразки біологічного середовища

Пунктом 10 Інструкції №1452/735 передбачено, що зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві місткості. Вміст однієї місткості використовується для первинного дослідження, вміст другої місткості зберігається протягом 90 днів. Отже, розділ ІІІ Інструкції передбачає забір біологічного середовища і не передбачає застосування газоаналізаторів.

Які зразки можуть використовуватися

Відповідно до п.12, п.13 Інструкції №1452/735 предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Кров може використовуватися лише у разі, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки зазначених вище біологічних середовищ.

Чим відрізняється застосування газоаналізаторів від лабораторних досліджень

Застосування газоаналізаторів («Драгер», «Алкофор») передбачено для визначення рівня алкоголю в дорожніх умовах. Отримання результатів відбувається безпосередньо на місці зупинки. Такі прилади мають похибку залежно від різних факторів. Тому для точних результатів, особливо у разі незгоди водія з результатами газоаналізаторів, законом передбачено лабораторні дослідження у стаціонарних умовах.

На чому наголошує Верховний суд

На обов`язковість проведення лабораторних досліджень наголошено у правовому висновку Верховного суду від 24.04.2020 у справі №823/1022/16. А саме суд вказав, що разом з вимірюванням вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі за допомогою технічних засобів, з метою уточнення наявних речовин впливу, обов’язково проводиться лабораторна діагностика.

Висновки

У разі незгоди водія з результатами огляду на стан сп’яніння на газоаналізаторі, такий огляд має проводитись в медичному закладі. При цьому, огляд в медичному закладі має проводитись не на такому ж газоаналізаторі («Драгер» чи «Алкофор»), а шляхом проведення точних лабораторних досліджень. Лабораторні дослідження здійснюються лише шляхом відбору біологічних середовищ (слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, в окремих випадках кров).

Наслідки порушення процедури огляду

Відповідно до вимог ч.5 ст.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп’яніння, проведений з порушенням встановленої процедури, вважається недійсним. Тому у разі проведення такого огляду в медичному закладі шляхом продування газоаналізатора без проведення лабораторних досліджень, такий огляд вважається недійсним. Як наслідок, провадження у справі підлягає закриттю через порушення встановленої процедури огляду.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version