Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Перевезення дітей: штрафи та безпека!

перевезення дітей штрафи поліція дитяче крісло бустер автокрісло

Як зазвичай перевозять дітей

На відміну від європейських країн, в Україні не приділяється належна увага питанню правильного перевезення дітей.

Часто дітей, незалежно від віку і росту, пристібають звичайними ременями безпеки як і дорослих. Проте слід врахувати, що ремені безпеки без застосування спеціальних засобів (авто крісел чи бустерів) розраховані для дорослих і дитина може запросто вислизнути з-під них на непристосованому місці.

Що передбачено правилами

При цьому, правилами безпеки передбачено вимогу щодо перебування ременя безпеки в районі ключиці. При перевезенні дитини без авто крісла ремінь знаходиться в районі шиї дитини, що підвищує також ризик травмування при ДТП.

Зважаючи на це, деякі батьки практикують підкладати під дитину подушку, а потім пристібають її ременем безпеки. Проте така самодіяльність також може лише ускладнити ситуацію при ДТП.

Що слід врахувати

Слід врахувати також те, що у випадку ДТП дорослий, який не пристебнутий ременем безпеки, може більш-менш зреагувати при зіткненні автомобіля і втриматись на місці сидіння від ударів. Дитина цього зробити не зможе. Тому, правильне закріплення дитини в автомобілі без самодіяльності є надзвичайно важливим.

Для цього, Правилами дорожнього руху забороняється перевозити дітей, зріст яких менш ніж 150 см у транспортних засобах без використання утримуючих систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією автомобіля (п.п.21.11.б ПДР).

Яка відповідальність

Розмір штрафу за перевезення дітей без спеціальних крісел складає 510 грн. (ч.10 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно, то штраф складає 850 грн. (ч.11 ст.121 КУпАП). Проте, слід врахувати, що таку відповідальність водій понесе лише якщо більше нічого іншого не станеться.

У випадку дорожньо-транспортної пригоди з відповідними наслідками, за невикористання авто крісла при перевезенні дитини, на водія може бути накладено штраф вже на підставі Кримінального кодексу України. Зокрема у розмірі від 51 000 грн. до 85 000 грн. або у вигляді обмеження волі на строк до 3-х років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3-х років тощо (ч.1 ст.286 Кримінального кодексу України).

Висновки

Отже, ризикувати не варта! Перевозити дітей, ріст яких менш як 150 см потрібно лише в спеціальних засобах (автокрісла, бустери чи інші утримуючі системи).

Автокрісло обов’язково потрібно підбирати під вік і ріст дитини та замінювати при зміні віку та росту дитини. Також безпечніше перевозити дитину на задніх місцях, оскільки переднє сидіння потенційно небезпечніше, ніж задні.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version