мопед реєстрація посвідчення водія

Третій апеляційний адміністративний суд з’ясовував чи обов’язкова реєстрація мопедів та отримання посвідчення водія на їх керування. Також розглядав особливості даного питання у залежності від їзди на дорогах місцевого та державного значення.

Що стало підставою для судового розгляду

Підставою для розгляду справи судом стали наступні обставини. Поліцейський зупинив мопед. Попросив водія пред’явити свідоцтво про реєстрацію мопеда і посвідчення водія категорії А1. Водій відповів, що на користування мопедом не потрібно зазначених документів. Оскільки двигун мопеда до 50 куб/см.

Інспектор не врахував цих аргументів та оштрафував водія. Водій оскаржив штраф у суді. У позові водій наголошував, що штраф незаконний. Пояснював це тим, що мопед не підлягає реєстрації, через те, що двигун мопеда до 50 куб/см. Зазначав, що у цій ситуації та посвідчення водія також не потрібно.

Які норми закону застосував суд

Досліджуючи дане питання, суд врахував визначення термінів відповідно до пункту 1.10 ПДР. А саме, транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу. Мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см. або електродвигун потужністю до 4 кВт.

image

Отже, будь-який транспортний засіб, що приводиться у рух за допомогою двигуна внутрішнього згоряння, незалежно від його робочого об`єму, належить до механічних транспортних засобів.

Згідно з пунктом 2.1 ПДР водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі два обовязкові документи. Перше це посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Другий документ – це реєстраційний документ на транспортний засіб.

Відповідно до пункту 2.9 розділу 2 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в МВС. Згідно з абзацом 2 пункту 7 Порядку №1388, експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані в МВС, забороняється.

Постановою КМУ №511 затверджено нову редакцію Положення про порядок видачі посвідчень водія та передбачено, що транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, поділяються на мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.

image

Згідно з Законом №586-VІ з 01.01.2010 передбачена обов`язкова реєстрація мопедів.

Висновки суду

З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що будь-який транспортний засіб, що приводиться у рух за допомогою двигуна внутрішнього згоряння, незалежно від його робочого об`єму, належить до механічних транспортних засобів. З 01.01.2010 в Україні встановлена реєстрація мопедів як транспортних засобів та отримання посвідчення водія на їх керування. Незалежно від їх користування чи на вулично-дорожній, чи на автомобільній дорозі державного значення (Справа № 387/337/22).

Нагадаємо: Якщо водій керує мопедом, незареєстрованим у сервісному центрі МВС, – штраф 850 грн на перший раз. Якщо таке порушення буде виявлено повторно, то штраф становитиме вже 1 700 грн. З можливим вилученням мопеда до рішення суду. Якщо водій керує мопедом без права керування категорії А1, то штраф 3 400 грн.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: