Водій здійснив зупинку у забороненому місці та надалі продовжив рух. Це помітили працівники поліції, які його наздогнали і винесли постанову за порушення правил зупинки.

Постанова була винесена не на місці вчинення порушення, а у місці, де водія наздогнали працівники поліції, тобто вже за іншою адресою. А саме, у графі «Місце вчинення порушення» була зазначена одна адреса, а у графі «Місце розгляду справи» була вказана інша адреса.

Водій оскаржив штраф поліції у суді, справа дійшла на розгляд до Верховного суду.

Розглядаючи матеріали справи, суд виходив з того, що відповідно до ст. 258 КУпАП постанова про накладення штрафу за порушення ПДР (крім випадків фіксації в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо) виносяться працівниками поліції на місці вчинення правопорушення.

Водночас, частиною 2 статті 276 КУпАП передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, зокрема за статтями 121 – 126 КУпАП, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

З урахуванням зазначеного, Верховний суд зробив висновок, що постанову про адміністративне правопорушення складено не на місці вчинення правопорушення і, як наслідок, рішенням від 04.06.2020 суд визнав штраф поліції незаконним.

Hotline.Finance [CPS] UA

Таким чином, при отриманні штрафу за порушення ПДР (крім випадків фіксації в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо), водієві слід уважно звірити у постанові чи співпадає місце розгляду справи з місцем вчинення правопорушення. У інакшому випадку штраф буде незаконним!

Читайте також:
В Україні відсутня Методика зважування сипучих та рідких вантажів!
Коли страхова відмовляється оплатити ремонт автомобіля

 

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

image

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: