Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Штраф Укртрансбезпеки, винесений більш як через 2 місяці, є незаконним!

Укртрансбезпека адміністративно-господарський штраф постанова ГВК ваговий контроль перегруз оскаржити штраф скасувати постанову протокол поліції дорожній адвокат авто юрист

Відповідно до пункту 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті від 08.11.2006 №1567 справа про порушення законодавства з питань автомобільного транспорту розглядається не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Проте останнім часом стало традицією винесення Укртрансбезпекою постанов у строк, який перевищує 2 місяці з дня виявлення порушення.

Якщо ж перевізник сплатить такий незаконний штраф, то питання «закривається». А якщо ж перевізник його оскаржить в суді, то Укртрансбезпека намагається захистити свої неправомірні дії, посилаючись або на норми неактуального законодавства, або на воєнний стан.

Щодо посилань Укртрансбезпеки на Господарський кодекс

Частиною 1 статті 250 Господарського кодексу дійсно передбачено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані протягом шести місяців з дня виявлення порушення, крім випадків, передбачених законом.

При цьому, Укртрансбезпека маніпулює нормами закону і намагається стверджувати, що начебто Господарський кодекс має вищу юридичну силу над постановою КМУ. І тому переконує, що в цих відносинах мають застосовуватись правила Кодексу.

Однак, Укртрансбезпека замовчує, що у частині 1 статті 250 Господарського кодексу є уточнення – «крім випадків, передбачених законом».

При цьому, по даній категорії штрафів існують спеціальні норми закону – Закону України «Про автомобільний транспорт». У статті 60 цього спеціального закону передбачено, що порядок розгляду таких справ визначає виключно Кабінет Міністрів України.

Тобто, вказана норма Господарського кодексу не може бути застосована оскільки діє спеціальний закон.

Тому твердження Укртрансбезпеки про те, що норми Господарського кодексу мають вищу юридичну силу відносно норм Порядку №1567 не заслуговують на увагу. Ні Законом «Про автомобільний транспорт», ні Порядком №1567 не передбачено, що ці справи розглядаються в порядку, визначеному Господарським кодексом України.

Щодо посилань Укртрансбезпеки на воєнний стан

Пояснення Укртрансбезпеки що начебто винести постанову у встановлений законом строк їм завадив воєнний стан, то слід зазначити, що відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах такого стану органи державної влади здійснюють повноваження, надані їм Конституцією та законами України.

Тому введення воєнного стану не є підставою для ігнорування посадовими особами Укртрансбезпеки положень статті 19 Конституції України. В цей період вони зобов`язані виконувати свої повноваження, передбачені законами України.

А саме неналежна організація роботи в Укртрансбезпеці не є поважною підставою для недотримання встановленої законом процедури застосування адміністративно-господарських штрафів.

Висновки

Таким чином, на сьогодні відповідно до пункту 25 Порядку №1567 чітко передбачено, що справа про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглядається не пізніше двох місяців з дня його виявлення.

При цьому, законодавством не передбачено продовження цього строку, попри жодні обставини!

Порушення строку винесення постанови є грубим порушенням процедури та є самостійною підставою для скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version