Суть питання
В літній період внаслідок підвищення температури повітря та попадання прямих сонячних променів, асфальтне покриття доріг за різними оцінками розігрівається до 70 градусів і стає м’яке наче пластилін. Як наслідок, під великоваговими вантажівками асфальт руйнується, на дорогах утворюються колії, напливи, зсуви та інші деформації.
Законодавчі обмеження
З метою збереження доріг у цих теплових умовах, законодавством передбачено певні обмеження та заборони руху великовагових транспортних засобів. Передбачена і відповідальність.
Зокрема, відповідно до пункту 35 Порядку від 27.06.2007 №879 рух великовагових транспортних засобів може бути тимчасово обмежено або заборонено у разі настання погодно-кліматичних умов, за яких експлуатація таких транспортних засобів може призвести до значного пошкодження автомобільних доріг або негативно позначитися на безпеці руху.
Дорожні знаки
При цьому такі обмеження чи заборони повинні бути підтверджені встановленими належним чином дорожніми знаками із вказанням чітких критеріїв для заборони руху. Такі знаки можуть бути встановлені на певних автошляхах за рішенням органів місцевого самоврядування. Порушення вимог цих знаків тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.122 КУпАП).
Постійні обмеження
Водночас діють постійні обмеження, а саме обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн (пункт 35 Порядку від 27.06.2007 №879).
Винятки з правил
При цьому, зазначені заборони не стосуються транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці.
Вказані обмеження не передбачають обов’язкового додаткового встановлення дорожніх знаків. Порушення цих правил проїзду великоваговим транспортом тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 510 грн. (ст.132-1 КУпАП). При цьому можливе затримання автомобіля (ст.265-2 КУпАП)..
Докази порушення
Доказами адміністративного правопорушення за цією статтею може бути підтверджена інформація про температуру повітря на зазначеній ділянці дороги. При цьому, вага транспортного засобу може бути зафіксована лише шляхом документального контролю або точного контролю у вигляді зважування у пункті габаритно-вагового контролю.
Висновки
У літній період значне підвищення температури повітря дійсно може спричинити пошкодження дорожнього покриття під час експлуатації великовагових транспортних засобів.
З метою захисту дорожньої інфраструктури та забезпечення безпеки руху, українське законодавство передбачає низку обмежень на рух такого транспорту під час спекотних днів. Порушення встановлених правил тягне за собою накладення штрафів на водіїв, розмір яких залежить від характеру порушення.
З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).
Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);