За наслідками «п’яної» їзди водійка понесла більш серйозну відповідальність, ніж звичайний штраф і позбавлення права керування. Верховний суд погодився, що вона повинна сплатити потерпілим 1 000 000 грн.
Водійка автомобіля «ВАЗ 2101» їхала дорогою в населеному пункті, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння. Рухалася по проїзній частині дороги, не порушуючи жодних правил (окрім свого стану). В цей час по проїзній частині дороги йшов пішохід. Раптом пішохід перемістився на смугу руху автомобіля.
В момент виходу пішохода на дорогу, водійка автомобіля не встигла вжити негайних заходів для зменшення швидкості аж до повної зупинки. Замість цього вона різко повернула і виїхала на інший автомобіль «Фольксваген Транспортер», який стояв за межами проїзної частини.
В момент зіткнення позаду автомобіля «Фольксваген Транспортер» перебували інші люди, яким були спричинені тілесні ушкодження. Одна людина померла. Було відкрито кримінальне провадження.
Вироком місцевого суду «п’яну» водійку визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст.286 Кримінального кодексу. Призначено їй покарання у виді шести років позбавлення волі. Також позбавлено права керування транспортними засобами строком на три роки.
Водійка не погодилась з рішенням місцевого суду та оскаржила його в апеляційному порядку. Розгляд справи затягнувся. Апеляційний суд визнав водійку винною, однак звільнив від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності. Отже, під час розгляду кримінального провадження винна водійка не понесла жодної кримінальної відповідальності.
Мати загиблої не змогла змиритись з рішенням судів у кримінальному провадженні. Вона звернулась до суду з цивільним позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП. Просила стягнути з винної водійки 2 500 000 грн моральної шкоди.
Пояснювала це тим, що винуватиця ДТП до теперішнього часу не надала жодної матеріальної допомоги сім`ї загиблої. При цьому, взагалі уникла кримінальної відповідальності за злочин, не понесла жодного покарання. Наголосила, що водійка продовжує жити повноцінним життям, наче нічого страшного в її житті не відбулось.
Така поведінка відповідачки протягом всіх цих довгих років спричинила матері загиблої нестерпних душевних страждань. Боротьба за те, щоб винна у смерті доньки особа понесла покарання тривала десятиріччя і була абсолютно безрезультатною. Усі ці роки мати потерпілої була вимушена страждати, втратила психологічне і фізичне здоров`я, втратила надію на майбутнє і віру у справедливість.
Місцевий суд вирішив, що сума 2 500 000 грн є занадто великою за смерть близької людини. Вирішили стягнути з водійки 1 000 000 грн. Апеляційний суд підтримав це рішення.
Водій не погодилась з цими рішеннями та оскаржила їх до Верховного суду. Мотивувала це тим, що тілесні ушкодження настали від іншого автомобіля «Фольксваген Транспортер».
Справа надійшла на розгляд Верховного суду. Постановою у справі №932/7530/21 Верховний суд вирішив, що винна водійка все ж таки має сплатити матері загиблої 1 000 000 грн.
У даній ситуації, першопричиною ДТП був пішохід, який раптово вийшов на дорогу. Проте пішохід уникнув відповідальності. Звинуватили водійку, яка перебувала в стані сп’яніння, і, уникаючи зіткнення з цим пішоходом порушником, виїхала на інший автомобіль. Є очевидним, що вину посилив її стан під час керування.
Тому слід пам’ятати, що окрім передбаченої статтею 130 КУпАП відповідальності за керування в стані сп’яніння, такий водій може понести супутні наслідки. Зокрема у вигляді кримінальної відповідальності чи матеріальних витрат.
З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).
Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);