Отсутствие у гражданина документов, удостоверяющих личность, малозначительное правонарушение

До громадянина, який перебував на вулиці, звернулись працівники поліції з проханням пред’явити документи, що посвідчують особу.

Громадянин при собі таких документів не мав та, як наслідок, отримав протокол про адміністративне правопорушення за статтею 44-3 КУпАП (порушення правил карантину).

Суд першої інстанції визнав громадянина винним у порушенні правил карантину та наклав штраф у розмірі 17 000 грн. Громадянин не погодився і з таким рішенням та оскаржив його у апеляційному суді.

image

Апеляційний суд зробив висновок про відсутність у діях громадянина реально заподіяної істотної шкоди суспільним чи державним інтересам. Суд зазначив, що ним вчинене діяння не є суспільно небезпечним з огляду на можливі негативні наслідки, і суб`єктивно не спрямовано на умисне порушення правил карантину (Справа №591/6202/20).

За результатами розгляду справи суд звільнив громадянина від адміністративної відповідальності у зв`язку з малозначністю вчиненого правопорушення і на підставі ст.22 КУпАП обмежився усним зауваженням.

Нагадаємо: відповідно до п.п.2 п.10 Постанови КМУ від 22.07.2020 №641 на території України на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Читайте також:

image

Винний у ДТП водій повинен сплатити потерпілому різницю між вартістю ремонту і страховим відшкодуванням

Якщо на фотознімку з TruCAM не зафіксовано особу водія, штраф є незаконним – висновок суду!

Працівники Укртрансбезпеки не мають права робити ксерокопії документів на перевезення вантажу!

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!