огляд на алкогольне наркотичне сп’яніння законні підстави для зупинки автомобіля стаття 35 про національну поліцію 130 КУпАП оскаржити штраф постанову дорожній адвокат авто юрист

Суд визнав водія невинним та закрив провадження у справі за «п’яне водіння» через відсутність законних підстав зупинки. Постанова суду у справі №344/8791/22.

Як все було на місці зупинки

Працівники зупинили автомобіль, який здійснював рух о 22 годині 47 хвилин, тобто за тринадцять хвилин до початку комендантської години. Виявивши ознаки алкогольного сп’яніння, інспектори запропонували водію пройти огляд на стан сп’яніння на приладі Драгер.

Водій погодився пройти огляд. Результат огляду виявився позитивним – 0,75 проміле, тобто більш як утричі більше передбаченої законом норми (0,2 проміле).

Висновки суду першої інстанції

Матеріали передали на розгляд суду. В суді водій пояснював, що інспектори його зупинили без жодних законних підстав зупинки. А тому їх подальші дії та рішення є також незаконними.

image

Суд першої інстанції не врахував аргументів водія та визнай його винним. Накладено штраф 17 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами строком один рік.

Висновки апеляційного суду

Суд апеляційної інстанції дослідив усі матеріали справи та зазначив, що постанова суду першої інстанції не може залишатися в силі через те, що суд першої інстанції не перевірив і не дав правової оцінки правомірності зупинки водія.

При цьому апеляційний суд зазначив, що у справі немає документального підтвердження правомірності такої зупинки. Тому апеляційний суд погодився з доводами водія про неправомірність й безпідставність зупинки поліцейським транспортного засобу.

Далі апеляційний суд наголосив, що відсутність законних підстав для зупинки автомобіля є підставою вважати неправомірними всі наступні дії поліцейських та здобуті у справі дані, тому числі є протиправною сама процедура огляду водія. У цьому випадку суд застосував правовий принцип «плодів зіпсованого дерева».

image

Також апеляційний суд звернув увагу, що при процедурі проходження огляду на стан сп`яніння та при складанні протоколу, водієві не було роз`яснено і забезпечено реальне право на допомогу адвоката. Це також є істотним процесуальним порушенням права водія на правовий захист.

Висновки

Зазначені істотні порушення прав водія на захист суд використав як підставу для визнання всіх здобутих працівниками поліції у справі даних і документів недопустимими доказами в силу правового принципу «плодів зіпсованого дерева».

Таким чином, основною підставою для визнання судом водія невинним у керуванні в стані алкогольного сп’яніння та закриття провадження у справі стала відсутність законних підстав зупинки, які перелічені у статті 35 Закону «Про національну поліцію».

Водночас слід особливу увагу звернути на те, що керування у стані сп’яніння заборонено у будь-якому випадку, оскільки несе загрозу здоров’ю та життю як для водія, так і для оточуючих!

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: