штраф керування в стані алкогольного сп’яніння інша людина

Працівники поліції зупинили водія, який керував автомобілем «ВАЗ-2101» у стані алкогольного сп’яніння. На вимогу пред’явити документи на право керування, водій повідомив, що документи забув удома.

Працівники поліції почали складати протокол за керування у стані алкогольного сп’яніння. Під час складення протоколу водій повідомив прізвище, ім’я та по батькові іншої людини.

Hotline.Finance [CPS] UA

Працівники поліції повірили йому на слово та склали протокол відносно людини, прізвище та ім’я якої водій продиктував зі слів.

Далі цей протокол передали для розгляду до суду. Суд визнав вказаного у протоколі громадянина винним у керуванні у «п’яному» стані, присудив 17 000 штрафу і позбавив права керування строком на один рік.

Громадянин оскаржив рішення місцевого суду в апеляційному порядку. Під час розгляду справи, апеляційний суд переглянув відеозаписи та виявив, що на місці зупинки була зовсім інша людина.

image

Також суд встановив, що «оштрафований» громадянин не має ніякого відношення до автомобіля «ВАЗ-2101» та ніколи не проживав за адресою вказаною у протоколі.

За наслідками розгляду справи апеляційний суд визнав громадянина не винним та скасував рішення місцевого суду (Постанова Київського апеляційного суду від 06.08.2021 у справі №359/4239/21).

Якщо працівники поліції будуть складати протоколи на осіб зі слів водіїв, без належного встановлення особи, то штраф можна буде тримати, навіть не перебуваючи за кермом.

image

Залишається перевіряти систематично поштову скриньку. Якщо звісно у протоколі буде вказана саме Ваша адреса.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: