Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Тріщина на вітровому склі автомобіля: чи можна їздити та які штрафи

тріщина вітрового скла штраф

Суть проблеми

Експлуатація автомобіля, особливо в поганих дорожніх умовах, призводить до виникнення в дорозі різних несправностей і дефектів. Одним з таких пошкоджень є тріщина вітрового скла. Після виявлення тріщини водій одразу задумується, чи можна так їздити та яку відповідальність він понесе, у разі зупинення автомобіля поліцією. Відповіді на ці запитання знайдете у даній статті.

Вимоги та обмеження

Чим регламентуються вимоги і заборони

В Україні відповідно до Закону від 05.06.2014 №1315-VII при експлуатації колісних транспортних засобів обов’язково застосовуються національні стандарти та кодекси усталеної практики. Зокрема застосовуються національний стандарт ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби», а також Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 №1306.

Вимоги ДСТУ

Згідно з п.6.8.5 ДСТУ 3649:2010 на вітровому склі колісних транспортних засобів не дозволено наявність сколів чи тріщин у зоні роботи склоочисників. Разом з тим, такі пошкодження не вважаються технічною несправністю автомобіля згідно з приписами ДСТУ 3649:2010.

Вимоги ПДР

Перелік несправностей, з якими заборонена експлуатація автомобіля, наведено у пунктах 31.1, 31.3, 31.4 ПДР. Водночас Правила дорожнього руху не передбачають рекомендацій чи заборон щодо експлуатації транспортних засобів із тріщинами на вітровому склі.

Відповідальність за технічні несправності

Відповідальність за перше порушення

Відповідно до ч.1 ст.121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, що має несправності, з якими його експлуатація забороняється, передбачає накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Відповідальність за повторне порушення протягом року

Згідно з ч.4 ст.121 КУпАП повторне порушення протягом року передбачає штраф у розмірі від 850 грн до 1700 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців. Альтернативою можуть призначити адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Додаткові обмеження

За наявності підстав вчинення правопорушень даної категорії, працівник поліції має право на підставі ст.265-2 КУпАП тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставити його на спеціальний майданчик для зберігання.

Висновки та рекомендації

Чи можна їздити з тріщиною скла

Звісно, що наявність тріщини вітрового скла не впливає позитивно на оглядовість з місця водія. Однак правила дорожнього руху не визначають, що це є несправність, з якою заборонено керувати. Це пошкодження, яке бажано усунути, але керувати з ним не заборонено.

Поради водіям для уникнення штрафів

У разі намагання інспектора оштрафувати вас за тріщину на вітровому склі, надайте йому для ознайомлення роз’яснення із законодавства, рекомендовані юридичною компанією «Дорожній адвокат». Зокрема запропонуйте йому детально ознайомитися із переліченими вище нормативними актами. У разі непорозумінь, телефонуйте на наші телефонні лінії.

Рекомендації у разі отримання штрафу

Якщо інспектор все ж наклав штраф на підставі ч.1 ст.121 КУпАП, таку постанову обов’язково потрібно оскаржувати. Це пояснюється тим, що при повторному подібному порушенні водія можуть позбавити права керування від 3 до 6 місяців. Для оскарження штрафів звертайтеся до юридичної компанії «Дорожній адвокат».


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version