Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

«Тимчасове» посвідчення водія: як успішно пройти випробувальний 2-х річний строк

тимчасове посвідчення водія видано вперше обміняти 2 3 порушення штраф поліції ПДР оскаржити автоматичному і неавтоматичному

Для осіб, які вперше склали іспити на право керування транспортними засобами, видається посвідчення водія, яке дійсне протягом двох років з дня його видачі. (Серед водіїв використовується назва – «тимчасове» посвідчення, офіційна назва документа – «посвідчення водія, що видано вперше»).

Після спливу дворічного строку таке «тимчасове» посвідчення втрачає свою чинність. І відповідно заборонено керувати з таким документом. Винятком для заборони керування є воєнний стан, коли дозволено керувати з протермінованим посвідченням водія.

За яких умов можна обміняти «тимчасове» посвідчення на «постійне»

Таке «тимчасове» посвідчення водія підлягає обміну в сервісному центрі МВС на повноцінне посвідчення. Водночас обмін проводиться лише у разі дотримання протягом цього «випробувального» строку «юним» водієм певних умов.

А саме, умовою для видачі постійного посвідчення є вчинення таким водієм протягом двох років не більше двох адміністративних правопорушень. При цьому, вчинення кримінального правопорушення у сфері ПДР позбавляє можливості отримання постійного посвідчення. Незалежно від наявності адміністративних стягнень.

Які порушення входять до категорії «не більше 2-х порушень»

До складу таких адміністративних порушень входять будь-які порушення ПДР, зокрема:

– порушення виявлені працівниками поліції під час їзди «юного» водія (виявлені в ручному або неавтоматичному режимі);

– порушення виявлені поліцією під час керування будь-якими водіями на автомобілях, які належать на праві власності «юному» водію (виявлені в автоматичному режимі). Факт порушення в таких випадках вважається визнаним саме за «юним» водієм, незалежно від того, хто перебував за кермом автомобіля.

Усі види цих порушень вважаються визнаними офіційно за таким водієм у разі, якщо він не оскаржить постанову протягом встановленого законом строку. На оскарження постанови надається 10 днів з дня отримання постанови або з дня, коли ймовірний порушник дізнався про таке стягнення.

В яких випадках факт порушення не є визнаним офіційно і як діяти

Для недопущення невдалого проходження випробувального строку, водій має право оскаржити будь-яку постанову. Або «переписати» порушення, виявлене в автоматичному режимі, на іншу особу.

Факт оскарження постанови про порушення ПДР зупиняє її дію до кінцевого вирішення питання в суді. Оскаржити можна як постанови, винесені в автоматичному режимі, так і ті, що винесені не в автоматичному (ручному) режимі.

Постанови, винесені в автоматичному режимі, можуть бути «переписані» на інших водіїв. А саме на тих, які фактично управляли автомобілями в момент порушення. Для цього фактичний водій повинен протягом 20 днів з дня порушення особисто звернутися до МВС із заявою про згоду що порушення вчинив він, а також сплатити суму штрафу.

Отже, що повинен пам’ятати водій з «тимчасовим» водійським

Для водія з посвідченням, що видано вперше, потрібно уважно розглядати кожен факт ймовірного порушення та своєчасно реагувати на нього. В іншому випадку, після закінчення 2-х річного випробувального строку, потрібно буде знову складати іспити.

Примітка: Постановою КМУ від 02.03.2022 р. №184 дозволено на час воєнного стану керувати транспортними засобами відповідної категорії при наявності посвідчення водія, виданого вперше, строк дії якого закінчився.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version