Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Укртрансбезпека не має права здійснювати ваговий контроль без присутності працівників поліції!

Укртрансбезпека не має права здійснювати ваговий контроль без поліції

Останнім часом перевізники помічали на пунктах габаритно-вагового контролю відсутність працівників поліції. Однак, за таких умов зважування є таким, що суперечить закону. Відповідно винесені у такому випадку штрафи є протиправними.

Що каже закон

Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 №879 «Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції».

Згідно з пунктом 15 Порядку №879 «Контроль за наявністю у водіїв великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль».

Детальніше

У цих словосполученнях немає слова «АБО», є словосполучення «ТА». Тобто зазначені норми не передбачають можливості проведення габаритно-вагового контролю лише одним із цих органів (або одним, або іншим органом). Закон передбачає одночасну участь працівників обох органів контролю.

Отже, законодавство передбачає обов’язкову одночасну участь у габаритно-ваговому контролі працівників Укртрансбезпеки ТА працівників Національної поліції. Це пояснюється наявністю певних функцій кожного органу у разі виявлення перевищення вагових норм.

Зокрема, працівники Укртрансбезпеки перевіряють вагові параметри та застосовують відповідні штрафи до перевізника. Своєю чергою працівники поліції, у разі встановлення факту перевищення, затримують транспортний засіб на підставі статті 265-2 КУпАП до приведення вагових параметрів у відповідність до встановлених норм, а також застосовують штрафи конкретно до водіїв.

Висновки

Таким чином, працівники Укртрансбезпеки не мають права проводити габаритно-ваговий контроль без присутності на пункті ГВК працівників поліції.

У випадку проведення габаритно-вагового контролю з порушенням закону, перевізник має право відмовитись від його проходження та вимагати у працівників державного органу дотримуватись встановленого законом порядку.

У разі застосування штрафів на підставі габаритно-вагового контролю, проведеного без участі працівників поліції, такі штрафи є протиправними та підлягають скасуванню.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version