Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

В яких випадках та в який спосіб прикордонники можуть заборонити іноземцю в’їзд до України

Заборона в’їзду в Україну прикордонники митники прикордонна митна служба пункт пропуску кордон іноземці строк 3 5 10 років оскаржити скасувати

Порядок прийняття прикордонною службою України рішень про заборону в’їзду в Україну іноземцям регламентується Законом “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” 22.09.2011 №3773-VI (далі Закон №3773-VI) та Інструкцією, затвердженою наказом Адміністрації державної прикордонної служби України від 05.12.2011 №946 (далі – Інструкція № 946).

В яких випадках приймається рішення про заборону в’їзду в Україну іноземцю

Рішення про заборону в’їзду іноземцю в Україну приймається в разі:

На який строк приймається рішення про заборону в’їзду в Україну

Заборона в’їзду може прийматися строком на 3, 5 чи 10 років у залежності від типу підстав заборони в’їзду.

Три роки: По загальних підставах рішення про заборону в’їзду в Україну іноземцю приймається прикордонною службою строком на три роки (ч.3 ст.13 Закону №3773-VI);

П’ять років: Рішення про заборону в’їзду в Україну (ч.2 ст.14 і ч.1 ст. 30 Закону №3773-VI) приймається строком на п’ять років стосовно іноземців:

Десять років: Рішення про заборону в’їзду в Україну строком на десять років приймається стосовно іноземців, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 203-1 КУпАП. А саме за умисне невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну (ч.3 ст.13 Закону №3773-VI).

Порядок прийняття рішення про заборону в’їзду в Україну

У разі наявності підстав для прийняття рішення про заборону в’їзду в Україну в пункті пропуску або у разі затримання особи за незаконне перетинання державного кордону поза пунктами пропуску складається довідка.

У довідці зазначаються:

На підставі відомостей, викладених у довідці, старшим зміни готується постанова про заборону в’їзду в Україну. Постанова складається у двох примірниках, які підписуються старшим зміни.

Яке рішення приймає уповноважена особа за наслідками розгляду довідки та постанови

Уповноважена посадова особа зобов’язана протягом трьох годин після доповіді розглянути отримані матеріали та:

  1. прийняти рішення про заборону іноземцю в’їзду в Україну (за наявності достатніх підстав). Рішення приймається шляхом затвердження обох примірників постанови;
  2. утриматися від прийняття рішення (за відсутності достатніх підстав). В такому випадку на постанові накладається відповідна резолюція.

Процедура оголошення іноземцю рішення та проставлення штампу про заборону в’їзду

Після отримання від начальника зміни інформації про прийняте уповноваженою посадовою особою рішення старший зміни:

Відповідні відомості вносяться в центральну базу даних прикордонної служби.

Оскарження рішення про заборону в’їзду в Україну та вилучення інформації з баз даних

Іноземець, якому прикордонною заборонено в’їзд в Україну, має право оскаржити відповідне рішення до регіонального управління Державної прикордонної служби або до суду.

Рішення начальника органу охорони державного кордону центрального підпорядкування з цього питання оскаржується до Адміністрації Державної прикордонної служби України або до суду.

Оскарження рішення не призупиняє його виконання. Суд у порядку забезпечення позову може зупинити дію рішення або зупинити виконання окремих його положень.

У випадку скасування заборони в’їзду прикордонна служба скасовує в паспортному документі іноземця відмітку „Заборонено в’їзд в Україну”. Це здійснюється шляхом проставлення на ньому штемпеля „Анульовано” та вносить відповідні зміни до баз даних.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version