протокол технічного стану контролю предявити інспектору поліцейському на місці зупинки штраф оскаржити штраф скасувати постанову протокол поліції дорожній адвокат авто юрист

Суть проблеми

Практично в усіх без винятку випадках на місці зупинки працівники поліції вимагають у водія пред’явити протокол технічного огляду транспортного засобу (Щодо автомобілів, які повинні проходити такий технічний огляд).

За непред’явлення такого документа відносно водія виносять постанову про притягнення водія до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121 КУпАП.

Проте така вимога і відповідні штрафи не відповідають нормам закону. Закон не покладає на водія обов’язок пред’являти інспектору на місці зупинки протокол технічного огляду. Натомість працівник поліції зобов’язаний самостійно перевірити факт проходження автомобілем технічного контролю.

Що прописано в законі

Відповідно до пункту 31.3.б ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо вони не пройшли обов`язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).

image

У статті 35 Закону «Про дорожній рух» перелічено категорії транспортних засобів, які підлягають обов`язковому технічному контролю.

Пунктом 2.4 ПДР передбачено, що на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:

  • пред`явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1 ПДР (2.4.а);
  • дати можливість оглянути транспортний засіб, у тому числі провести з використанням спеціальних приладів перевірку технічного стану транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю (2.4.в).

У пункті 2.1 ПДР наведено вичерпний перелік документів, які повинен надати водій для перевірки. Це, зокрема, посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, страховий поліс. Проте у вказаному переліку відсутній такий документ як протокол технічного огляду транспортного засобу.

Натомість статтею 35 Закону «Про дорожній рух» визначено, що на кожний транспортний засіб, що пройшов обов`язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, складається протокол перевірки його технічного стану. Такий протокол видається водію транспортного засобу.

image

Водночас статтею 1 постанови КМУ від 31.05.2012 №512 передбачено ведення електронного реєстру результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів. Користувачами цієї бази даних є уповноважені підрозділи МВС.

Висновки

Згідно з вищевказаними нормативними актами, після проходження технічного огляду (у випадку необхідності проходження такого огляду), водію видається протокол технічного огляду. А також в електронний реєстр вносяться відомості про транспортні засоби, які пройшли такий технічний огляд.

Посадові особи патрульної поліції, з метою перевірки проходження обов`язкового технічного контролю, мають право користуватися реєстром результатів обов`язкового технічного контролю транспортних засобів. Водій своєю чергою зобов’язаний дати можливість оглянути транспортний засіб з метою такої перевірки.

Разом із тим, у водія відсутній обов`язок мати при собі та пред`являти на місці зупинки для перевірки протокол технічного огляду автомобіля. Відповідно накладений штраф за непред’явлення на місці зупинки протоколу технічного огляду є незаконним і підлягає скасуванню у встановленому законом порядку.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: