штрафи євробляхи 170 тисяч митниця тимчасове ввезення транзит стаття 470 481

Суть проблеми

На одну особу можливо було ввезти на територію України без розмитнення лише один автомобіль. Тому «автогонщики» використовували різноманітні схеми, щоб завезти в Україну і продати якомога більше «дешевих» автомобілів.

Для цього потрібні були люди, які не були проінформованими про саме їх особисту відповідальність за не вивезення цих автомобілів. Саме на цих людей оформлялось ввезення автомобілів на іноземній реєстрації.

Схеми були різноманітні, лише мета була одна – ввезти авто в Україну. В деяких випадках підбирали пасажиром в автомобіль на кордоні людину і при пред’явленні документів на пункті перетину кордону зазначали цю людину, як таку, що ввозить автомобіль. Або ж привозили людей під кордон, отримували в них паспорти та оформляли на таких людей ввезення автомобілів. Поширеною була також схема, коли за окрему плату домовлялись з людиною про ввезення на її ім’я автомобіля та переконували, що жодної відповідальності людина не понесу.

Але це все не так! Тепер цим всім людям митниця виписує протоколи на штрафи в розмірі по 170 000 грн. Як же діяти такому «власнику» ввезеної на його ім’я євробляхи.

image

Які норми закону слід застосовувати

Відповідно до частини 1 статті 460 Митного кодексу вчинення порушень митних правил, передбачених статтями 470, 480, внаслідок дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним Кодексом.

Згідно з Правилами митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон, затверджених наказом ДМС від 17.11.2005 №1118 до обставин непереборної сили відносяться, зокрема, злочинні дії третіх осіб. Крім цього, відповідно до п.2 розділу VІІІ Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 31.05.2012 №657, обставини непереборної сили надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема, злочинні дії третіх осіб.

Як діяти

Законодавство України дає можливість уникнути штрафу за порушення митних правил у разі, якщо факт порушення відбувся внаслідок скоєння відносно вас злочинних дій третіх осіб. Але за умови, якщо такі обставини підтверджені документально, а не лише словами.

Тому, якщо ви стали жертвою шахрайської схеми оформлення на ваш паспорт «євробляхи», вам слід невідкладно звернутись у правоохоронні органи із відповідною заявою. У цій заяві вам потрібно детально описати всі обставини справи стосовно злочинних дій третіх осіб відносно вас.

image

Крім того, вам потрібно надіслати відповідне повідомлення на митницю. У цьому повідомленні зазначте детальні обставини справи. Долучіть копії всіх доказів по справі, а також копії надісланої до правоохоронних органів заяви.

При відправленні зазначених документів обов’язково залишайте собі їх копії та зберігайте квитанції про їх відправлення. Подання зазначених документів допоможе вам уникнути штрафу 170 000 грн. за порушення, яке ви не вчиняли.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: