Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Які вимоги щодо режиму робочого часу і відпочинку водія

вимоги режим робочого часу і відпочинку водія Укртрансбезпека штраф вантажні перевезення тахограф оскаржити штраф скасувати постанову дорожній адвокат авто юрист

Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв’язку від 07.06.2010 №340. При цьому, з 10.12.2021 набрали чинності важливі зміни до діючих вимог. Положення встановлює вимоги до робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку.

Кого стосуються вимоги

Вимоги робочого часу та часу відпочинку поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів чи вантажів колісними транспортними засобами.

Зокрема, вимоги щодо дотримання режиму робочого часу і відпочинку стосуються:

Вимоги не поширюється на перевезення пасажирів чи вантажів, які здійснюються, зокрема, фізичними особами власним коштом для власних потреб без використання праці найманих водіїв.

Норми щодо тривалості робочого часу водія

Нормальна тривалість робочого часу водіїв не повинна перевищувати 40 годин на тиждень.

Для водіїв, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності з додержанням установленої тривалості робочого тижня.

Для водіїв, у яких встановлено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем, тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин. Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи водіїв скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Тривалість роботи (зміни) водія у нічний час скорочується на одну годину.

Період керування

Змінний період керування водія не повинен перевищувати 10 годин не частіше ніж двічі на тиждень та 9 годин в інші дні. Тривалість керування водія на тиждень, включаючи надурочні роботи, не повинна перевищувати 48 годин.

Фактичний мінний період керування водія може бути збільшено понад норми, в разі виникнення непередбачуваних обставин (технічна несправність ТЗ, зупинення руху ТЗ в рейсі, несприятливі погодні умови, перешкоди руху, відсутність місць стоянки).

Водій має вказати на роздруківці тахографа характер і причину виникнення непередбачуваних обставин не пізніше ніж у момент прибуття до місця стоянки.

Перерви

Після керування протягом 4 годин 30 хвилин водій повинен зробити перерву для відпочинку та харчування тривалістю не менше 45 хвилин. Ця перерва може бути замінена перервами тривалістю не менше 15 хвилин кожна, розподіленими протягом періоду керування.

Водії використовують час перерви на свій розсуд. Перерва для відпочинку та харчування не включається в робочий час водія.

Час відпочинку

Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку водія протягом будь-якого 24-х годинного періоду, рахуючи від початку робочого дня (зміни), має бути не менше 11 послідовних годин. Якщо протягом робочої зміни транспортним засобом керують два водії, кожний водій повинен мати щоденний відпочинок тривалістю не менше 9 послідовних годин.

Водночас тривалість щотижневого відпочинку водія має бути не менше 45 послідовних годин.

Облік робочого часу

Автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонни повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Водії зберігають записи щодо режиму праці та відпочинку протягом робочої зміни та 28 днів з дня її закінчення.

Водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія або повинен мати копію графіка змінності водіїв.

У разі тимчасової непрацездатності водія чи перебування його у відпустці, а також якщо водій не здійснював перевезення пасажирів чи вантажів, перевізник може заповнювати бланк підтвердження діяльності.

Водії зберігають бланк підтвердження діяльності протягом робочої зміни та 28 днів з дня її закінчення.Перевізники зберігають бланк підтвердження діяльності протягом 12 місяців.

Хто має право перевіряти дотримання вимог

Перевірка додержання режиму праці та відпочинку водія здійснюється Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) з дотриманням вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 №1567.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version