вогнегасник пожежа автомобіль машина штраф посвідчення водія суд поліція оскаржити

Останнім часом поліція почала приділяти велику увагу наявності у водіїв вогнегасників. Перевіряють як звичайні легкові автомобілі у приватних поїздках, так і ті, які надають послуги з пасажирських перевезень.

Водіям виписують штрафи, при повторному вчиненні правопорушення позбавляють права керування строком від 3 до 6 місяців. Після завершення цього строку водій повинен скласти іспити у сервісному центрі МВС для повернення свого водійського посвідчення.

Обставини першої зупинки

Водій надавав послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом «Volkswagen LT 35». Під час зупинки автомобіля, на запитання інспектора чи є вогнегасник, водій повідомив про його відсутність.

За це працівники поліції винесли постанову про застосування адміністративного стягнення на підставі ч.2 ст.121 КУпАП. Наклали штраф у розмірі 680 грн.

image

Відповідно до ч.2 ст.121 КУпАП керування водієм транспортним засобом при наданні послуг з перевезення пасажирів, технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, передбачає накладення штрафу в розмірі 680 грн.

Водій вирішив, що оплатити штраф простіше, ніж оскаржити. Що він і зробив. Проте водій не знав, що повторне порушення має набагато серйозніші наслідки.

Обставини наступної зупинки

Після сплати штрафу водій продовжував їздити. При цьому вогнегасник так і не придбав. Працівники поліції зупинили його другий раз і знову попросили пред’явити вогнегасник. Знову водій відповів, що вогнегасник відсутній.

Відповідно до ч.4 ст.121 КУпАП повторне протягом року вчинення порушення за ч.1 ст.121 КУпАП передбачає вже накладення штрафу в розмірі від  850 грн до 1700 грн. При цьому водія позбавляють права керування на строк від 3 до 6 місяців. Або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

image

На цей раз працівники поліції склали протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.121 КУпАП. При цьому, вилучили посвідчення водія. Матеріали передали на розгляд суду.

Що вирішив суд

На розгляд суду було поставлено питання: чи є відсутність вогнегасника порушенням ПДР. І відповідно чи підлягає водій притягненню за такі дії до відповідальності за ч.4 ст.121 КУпАП.

Суд визнав обов’язкову наявність вогнегасника в автомобілі. Зокрема суд вказав, що відповідно до п.31.4.7.є ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів у разі відсутності працездатного вогнегасника.

До того ж водій не заперечував факт відсутності вогнегасника. А навпаки погодився з цим. Також погодився, що надавав послуги з перевезення пасажирів. Після цього водій просив «суворо не карати».

image

Суд врахував згоду і побажання водія. Призначив йому мінімальне із передбачених стягнення – 850 грн штрафу. Одночасно суд позбавив водія права керування транспортними засобами на строк 3 місяці. Рішення суду у справі №557/960/23.

Висновки

Відсутність вогнегасника є порушенням ПДР. Вид відповідальності залежить від того чи водій здійснює приватну поїздку, чи перевозить пасажирів. Наявність вогнегасника є обов’язком та необхідністю в дорозі.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: