Адвокат про пільги на страховку учасникам бойових дій

Суть проблеми

Відповідно до закону учасники бойових дій звільнені від обов’язку мати страховий поліс під час керування належними їм транспортними засобами на території України.

Попри це, учасники бойових дій, що керують автомобілями, які відповідно до свідоцтва про реєстрацію не належать їм на праві власності, систематично отримують штрафи поліції за відсутність страхового поліса. У чому ж проблема.

Що пише дослівно у законі

Якщо читати закон дослівно, то відповідно до вимог пункту 13.1 статті 13 Закону «Про обов„язкове страхування …» учасники бойових дій, які особисто керують належними їм транспортними засобами, звільняються від обов„язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.

Що є ключовим

Ключовим у даній ситуації є формулювання «керують належними їм транспортними засобами».

image

Тому працівники поліції вважають, що пільга щодо звільнення від обов’язку мати страховий поліс застосовується лише у випадку, коли автомобіль зареєстрований на водія. На їхню думку, саме право власності на транспортний засіб є обов’язковою умовою для користування цією пільгою. Це має підтверджуватись відповідним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Тобто коли особисто він вказаний у свідоцтві як власник.

Що сказав Конституційний суд

Рішенням Конституційного суду від 23.12.2014 №7‑рп 2014 було ухвалено висновок: «положення пункту 13.1 статті 13 Закону «Про обов„язкове страхування …» необхідно розуміти так, що транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють як на праві власності, так і на будь-якій іншій правовій підставі».

Які зміни внесла Верховна Рада

У серпні 2011 року Верховною Радою було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів». Згідно з цим законом будь-яке володіння транспортним засобом при наявності реєстраційного документа на нього є правомірним.

Висновки

Якщо учасник бойових дій керує автомобілем, що належить на праві власності іншій особі, і має при собі свідоцтво про реєстрацію на зазначений автомобіль та посвідчення УБД, то він керує та володіє цим автомобілем на законній підставі.

image

Отже, в учасника бойових дій не виникає обов’язку мати у даній ситуації страховий поліс. Штраф поліції за відсутність страхового поліса у такому випадку є незаконним та підлягає скасуванню.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050–758-11–74 (viber, telegram), 067–171-16–11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовлені фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (3 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (4 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (15 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Водії України» (30 тис учасників);

Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Репост через: