як оскаржити штраф за порушення ПДР

Часто штраф за порушення ПДР можна отримати навіть якщо ви не порушували правил.

Однак саме по собі ваше особисте переконання про незаконність штрафу не є підставою для його скасування. Скасувати штраф може лише компетентний державний орган.

Тому, якщо на Вашу думку штраф накладено безпідставно, ви маєте право його оскаржити у встановленому законом порядку. В цій публікації ми розповімо що і як потрібно зробити.

Строки на оскарження

На оскарження постанови про накладення штрафу передбачено надзвичайно стислі строки – лише 10 днів з дня винесення постанови. Тому зволікати не варто.

image

В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено. У такому разі потрібно подати клопотання з проханням поновити строк на оскарження. Поважними причинами можуть бути, зокрема, хвороба, відрядження тощо.

Якщо не оскаржили у встановлені строки

Якщо постанова поліції не оскаржена у передбачені строки, вона набирає законної сили. У такому випадку ви автоматично вважаєтесь порушником, навіть якщо фактично не скоювали правопорушення. Після цього залишається лише оплати штраф.

Існує категорія штрафів, які передбачають повторність. Тобто при повторному протягом року подібному порушення можуть позбавити права керування. Тому цей “випробувальний” рік потрібно їздити обережно, щоб не допустити подібних порушень.

Куди оскаржувати

Оскаржити постанову ви можете в одну з 2-х інстанцій: або до управління патрульної поліції, яке винесло постанову, або до суду. Водій самостійно обирає інстанцію оскарження.

image

Одночасно в обидві установи не передбачено. Лише в одну з двох зазначених. Проте, якщо ви оскаржите штраф до управління поліції, ви можете втратити право на звернення до суду.

Чи стягується плата за оскарження

За подання скарги до управління поліції ви не сплачуєте жодних зборів. Якщо ж оскаржуєте постанову до суду, то потрібно сплатити судовий збір. У разі задоволення позову, судовий збір повертається.

В який спосіб подається скарга до управління поліції

Скарга може бути надіслана на паперових носіях поштою чи подана особисто до канцелярії управління поліції. Якщо є електронна пошта, то  скарга можу бути надіслана засобами електронного звязку.

В який спосіб подається позов до суду

Позовна заява може бути надіслана на паперових носіях поштою або подана безпосередньо до суду. У разі наявності особистого кабінету в Електронному суді, водій може подати позов у електронному форматі.

image

Чи потрібно сплачувати штраф при оскарженні

При поданні скарги чи позову про скасування постанови, штраф сплачувати не потрібно. На час оскарження дія постанови “заморожується” до прийняття рішення за наслідками розгляду справи.

У разі відмови у скасуванні постанови, вам надається 15 днів на сплату штрафу після винесення (отримання) рішення по суті справи.

Чи обовязкова ваша присутність під час розгляду скарги

Зазначені справи належать до категорії незначної складності.  В судах розгляди проводять без проведення судових засідань, на основі наявних матеріалів.

Навіть якщо призначається судове засідання, то ваша явка в суд не є обов’язковою. За вашим бажанням справа може бути розглянута в суді та без вашої присутності.

image

Винесення рішення

За наслідком розгляду справи орган, що розглядав скаргу, виносить рішення. В рішенні суд робить висновок про законність чи незаконність оскаржуваної постанови.

Рішення надсилається вам поштою або засобами електронного звязку. У разі розгляду справи судом, копія рішення надсилається в поліцію для внесення відповідної інформації в бази даних про анулювання стягнення.

Наслідки скасування постанови

Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення визнана протиправною і скасована, то ви не є порушником. Штраф сплачувати не потрібно. В центральну базу даних поліції вноситься інформація про відсутність адміністративного правопорушення.

Також після скасування постанови до вас не можуть бути застосовані заходи “повторності”. Оскільки ви вважаєтеся таким, що не притягувалися до адміністративної відповідальності.

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: