Часто штраф за порушення ПДР можна отримати навіть якщо Ви нічого не порушували.

Однак саме по собі Ваше особисте переконання про незаконність штрафу не є підставою для його скасування. Скасувати штраф може лише компетентний державний орган.

Hotline.Finance [CPS] UA

Тому, якщо на Вашу думку штраф накладено безпідставно, Ви маєте право його оскаржити у встановленому законом порядку.

На оскарження постанови про накладення штрафу передбачено надзвичайно стислі строки – лише 10 днів з дня винесення постанови. Тому зволікати не варто. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено.

Якщо постанова поліції не оскаржена у передбачені строки, вона набирає законної сили і Ви автоматично вважаєтесь порушником, навіть якщо фактично не скоювали правопорушення.

image

Оскаржити постанову ви можете в одну з 2-х інстанцій: або до управління патрульної поліції або в суд. Водій самостійно обирає інстанцію оскарження. Проте, якщо ви оскаржите штраф до управління поліції, ви можете втратити право на звернення до суду.

За подання скарги до управління поліції Ви не сплачуєте жодних зборів. Якщо ж оскаржуєте постанову до суду, то з березня 2020 року потрібно сплатити судовий збір у розмірі 439,40 грн. У разі задоволення позову, судовий збір повертається.

Позовна заява може бути надіслана поштою або подана безпосередньо до суду. Водій може обрати суд або за місцем управління патрульної поліції або за своїм місцем проживання.

image

Явка в суд не є обов’язковою, за Вашим бажанням справа може бути розглянута в суді і без Вашої присутності. Рішення буде надіслано судом Вам поштою.

Якщо суд скасує постанову поліції, то ви не є порушником.

Читайте також:

Суди масово звільняють від штрафів водіїв, які керували в «п’яному» стані!

Несправність габаритних вогнів, яка виникла у дорозі, не є підставою для штрафу

Закон не передбачає штрафу за «перегруз» у разі перевезення подільних вантажів!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: