не сплачувати судовий збір пільги

Суть питання

Часто громадяни стикаються з незаконними рішеннями державних органів. Зокрема це безпідставні штрафи за порушення ПДР, які виносяться при відсутності порушень. Залишається шукати захисту в суді. Але цей захист платний. Зокрема для оскарження в судовому порядку штрафів ПДР громадяни повинні сплатити судовий збір. Однак сплачувати судовий збір повинні не всі. Окремі категорії мають відповідні пільги та можуть оскаржити постанову поліції без сплати судового збору.

Хто звільнений від сплати судового збору

Відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:

– особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти. А також прирівняні до них у встановленому порядку особи (п.8 ч.1);

– особи з інвалідністю I та II груп, законні представники недієздатних осіб з інвалідністю (п.9 ч.1);

image

– громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (п.10 ч.1).

Звільнення від сплати судового збору вказаних категорій осіб є не правом суду, а обов’язком. Такі громадяни не зобов’язані надавати до суду документи на підтвердження свого майнового стану.

Кого суд може звільнити від сплати у залежності від майнового стану

Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може звільнити від сплати судового збору:

– осіб, для яких при поданні позову розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру їх річного доходу за попередній календарний рік (п.1 ч.1);

image

– осіб, які є військовослужбовцями (п.п.а п.2 ч.2);

– батьків, які мають дитину віком до 14 років, якщо інший з батьків не сплачує аліменти (п.п.б п.2 ч.2);

– батьків, які мають дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків не сплачує аліменти (п.п.б п.2 ч.2);

– одиноких матерів (батьків), які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю (п.п.в п.2 ч.2);

image

– членів малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї (п.п.г п.2 ч.2);

Звільнення від сплати судового збору вказаних категорій осіб є не обов’язком суду, а його правом. Такі громадяни повинні надавати до суду документів на підтвердження свого майнового стану. Далі на основи поданих документів та відповідного клопотання суд приймає рішення щодо звільнення від сплати судового збору.

Які дії має вчинити позивач для звільнення від сплати судового збору

Для отримання відповідних пільг щодо сплати судового збору громадянин повинен подати разом з позовом відповідне клопотання. У даному клопотанні потрібно обґрунтувати із посиланням на норми закону право на отримання певних пільг.

Разом з клопотанням потрібно надати передбачені законом документи на підтвердження обставин, що дають право на отримання пільг. Якщо документи подаються у вигляді копій, то вони мають бути засвідчені відповідно до вимог діловодства в судах.

image

Судом буде розглянуто вказане клопотання з долученими підтверджуючими документами та прийнято рішення про звільнення громадянина від сплати судового збору.

Висновки

Необхідність оскарження рішень, пов’язаних з порушенням ПДР, часто викликає занепокоєння у громадян через потенційні витрати на судовий збір. Проте, існування вказаних пільг знижує цей бар’єр, забезпечуючи певним категоріям громадян доступ до судової системи.

Однак оскарження штрафів ПДР без сплати судового збору доступне не для всіх, а лише для деяких категорій громадян. Важливим аспектом є не лише знання про існування таких пільг, але й уміння правильно застосувати це знання на практиці.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

image

Поширити через: