причеп легкове авто категорія 750 кг штраф

Часто у власників легкових авто виникає потреба в перевезенні вантажу, який не поміщається в авто. Виникає ідея придбати причеп. В такій ситуації виникає питання: з якими причепами можна їхати, не отримуючи додаткової категорії водійського посвідчення.

У цій статті ми розглянемо деякі типи причепів, які можуть бути використані з легковими автомобілями, не вимагаючи спеціального дозволу.

Які є категорії транспортних засобів

Відповідно до пункту 2.13 ПДР транспортні засоби належать зокрема до таких категорій:

  • «В» – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів, а кількість сидячих місць не перевищує восьми (крім сидіння водія);
  • «В» – состави транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів;
  • «ВЕ» – состави транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів;

Кому дозволено керувати легковими авто з причепами

Пунктом 5 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340 встановлено, що водіям транспортних засобів категорії «В» дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого не перевищує 750 кілограмів.

image

При цьому водіям транспортних засобів категорії «В» дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. Проте є умова. Причеп не може перевищувати маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого состава не перевищує 3500 кілограмів.

До керування транспортними засобами категорії «В» з причепами, повна маса яких становить більш як 750 кілограмів і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа перевищує 3500 кілограмів, допускаються водії, які мають право на керування транспортними засобами категорій «BE».

Тут слід наголосити, що законом для визначення необхідної категорії береться до уваги повна маса авто та причепа, а не маса без навантаження.

Водій з категорією «В» може керувати наступними составами:

  • Легкове авто + причеп максимальною масою не більше 750 кг;
  • Легкове авто + причеп максимальною масою більш як 750 кг (умова: причеп не перевищує маси авто без навантаження і загальна дозволена максимальна маса состава не перевищує 3500 кг);

Категорія «ВЕ» потрібна для наступних составів:

  • Легкове авто + причеп максимальною масою понад 750 кг (умова: загальна дозволена максимальна маса состава перевищує 3500 кг);

Відповідальність за водіння легковим авто з причепом без відповідної категорії

Відповідно до частини 2 статті 126 КУпАП легковим авто з причепом без відповідної категорії передбачає накладення штрафу в розмірі 3400 грн.

image

Повторне подібне порушення передбачає вже накладення штрафу в розмірі 40800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років (частина 5 статті 126 КУпАП).

Висновки

Водії легкових авто мають право використовувати причепи. Водночас на одні причепи потрібна додаткова категорія водіння «ВЕ», а на інші достатньо наявної категорії «В». Це залежить від дозволеної маси транспортних засобів.

Перед тим як придбати причеп до легкового авто, слід детально вивчити питання необхідності до такого причепа додаткової категорії водіння. Для цього потрібно ретельно проаналізувати технічні параметри авто і причепа відповідно до свідоцтв про їх реєстрацію. Інакше можна отримати штраф та навіть позбутись посвідчення водія.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: