євробляхи штрафи поліція митниця посвідчення водія автомобіль на іноземній реєстрації ч.8 ст.121 КУпАП ч.9 ст.121 КУпАП оскаржити штраф дорожній адвокат юрист

Як ми писали раніше, в Україні ще залишилося багато «євроблях», які у передбачений законом строк не вивезено за межі України та не розмитнено. При цьому, працівники поліції активізували роботу в напрямку виявлення фактів керування такими автомобілями. Деякі суди почали навіть позбавляти таких водіїв права керування.

Яка відповідальність чекає водіїв прострочених євроблях» на дорозі

За керування автомобілем на іноземній реєстрації, який своєчасно не вивезено за межі України, передбачено штраф 8 500 грн. Штраф виноситься поліцейським на місці зупинки (ч.8 ст.121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається.

Якщо порушення вчинено цим же водієм повторно протягом року, то штраф складає вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування строком на 1 рік з вилученням авто чи без такого (ч.9 ст.121 КУпАП).

Історія одного водія «євробляхи»

В одній з таких ситуацій працівники поліції зупинили автомобіль на іноземній реєстрації «Hyundai SantaFe» та винесли постанову про адміністративне правопорушення за ч.8 ст.121 КУпАП із накладенням штрафу в розмірі 8 500 грн. Суд першої інстанції визнав штраф законним. Тому при повторному порушенні його вже очікували набагато гірші наслідки за ч.9 ст.121 КУпАП.

image

Через деякий час, працівники поліції знову зупинили цього ж водія і склали протокол про адміністративне правопорушення вже за ч.9 ст.121 КУпАП. У водія вилучили посвідчення водія. Матеріали передали на розгляд суду.

За результатами розгляду справи суд вирішив накласти на водія штраф у розмірі 17 000 грн та ще й позбавив права керування транспортними засобами на строк один рік. При цьому сам автомобіль суд вирішив не вилучати.

Що було далі

У відчаї водій звернувся до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат», які оскаржили в апеляційному порядку обидва рішення місцевих судів. Зокрема оскаржили рішення місцевого суду, яким визнано законною постанову поліції за фактом «першого» керування євробляхою на підставі ч.8 ст.121 КУпАП. Також оскаржили рішення місцевого суду, яким водія притягнуто до відповідальності за ч.9 ст.121 КУпАП.

Тактика юридичного захисту базувалась на порушеннях працівниками поліції процесуального закону під час притягнення водія до адміністративної відповідальності. Порушень було багато, а тому суди погодились з актуальністю цих аргументів.

image

Постановою у справі №466/12052/21 Восьмий апеляційний адміністративний суд визнав постанову поліції про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.8 ст.121 КУпАП незаконної та скасував її. Далі Львівський апеляційний суд у справі №461/3215/22 визнав водія невинним у скоєнні правопорушення за ч.9 ст.121 КУпАП та закрив провадження у справі.

Внаслідок застосування зазначеного комплексу юридичних заходів, водію повернули вилучене посвідчення водія та скасували штраф у розмірі 17 000 грн.

Висновки

В даній ситуації, суди визнали відсутність в діях водія порушень закону. Однак це могло статися лише внаслідок належного юридичного захисту фахівцями.

Водночас керувати автомобілями на іноземній реєстрації, які перебувають в Україні з порушенням митних правил, з юридичної точки зору на даний час доволі небезпечно. Відповідальність у вигляді позбавлення права керування є надто суворою, щоб ризикувати. Оскільки рішення суду не завжди може бути позитивним для водія.

image

Юридичний супровід справи  здійснювали адвокати юридичної компанії «Дорожній Адвокат».


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: