error: Увага: Content is protected !!
поліс учасники бойових дій пільга

Відповідно до закону учасники бойових дій звільнені від обов’язку мати страховий поліс під час керування належними їм транспортними засобами на території України.

Попри це, учасники бойових дій, що керують автомобілями, які відповідно до свідоцтва про реєстрацію не належать їм на праві власності, систематично отримують штрафи поліції за відсутність страхового поліса. У чому ж проблема.

image

Якщо читати закон дослівно, то відповідно до вимог пункту 13.1 статті 13 Закону «Про обов`язкове страхування …» учасники бойових дій, які особисто керують належними їм транспортними засобами, звільняються від обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.

Ключовим у даній ситуації є формулювання «керують належними їм транспортними засобами». Тому працівники поліції вважають, що пільга стосовно звільнення від обов’язку наявності страхового поліса стосується лише ситуації, коли автомобіль належить такому водієві на праві власності відповідно до свідоцтва про реєстрацію. Тобто коли особисто він вказаний у свідоцтві як власник.

Разом з тим, рішенням Конституційного суду від 23.12.2014 №7-рп 2014 було ухвалено висновок: «положення пункту 13.1 статті 13 Закону «Про обов`язкове страхування …» необхідно розуміти так, що транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, інвалідам війни та інвалідам I групи, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють як на праві власності, так і на будь-якій іншій правовій підставі».

image

У серпні 2011 року Верховною Радою було ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів», згідно з яким будь-яке володіння транспортним засобом при наявності реєстраційного документа на нього є правомірним.

Тому, якщо учасник бойових дій керує автомобілем, що належить на праві власності іншій особі, і має при собі свідоцтво про реєстрацію на зазначений автомобіль та посвідчення УБД, то він керує та володіє цим автомобілем на законній підставі. А отже у нього не виникає обов’язку мати у даній ситуації страховий поліс.

Штраф поліції за відсутність страхового поліса у такому випадку є незаконним та підлягає скасуванню.

Поліс за зниженими та пільговими цінами можна придбати на всеукраїнському сервісі за посиланням: hotline.finance. На сервісі доступні пропозиції майже всіх страхових компаній України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: