error: Увага: Content is protected !!
штрафи ПДР недіючі бланки постанов

У травні 2020 року ми писали, що штрафи за порушення ПДР виносяться на бланках постанови, форма якої втратила чинність ще у 2018 році! Тому штрафи по таких постановах є незаконними!

Відрізнити форму діючого бланку від вже скасованого можна було легко. Для цього потрібно візуально перевірити чи є в ньому зокрема пункт №8 «Права за статтею 268 КУпАП та строк оскарження за статтею 289 КУпАП мені роз’яснено».

image

Відсутність зокрема цього рядка у постанові свідчила про те, що така постанова виписана на бланку, який втратив чинність ще у 2018 році. Відповідно така постанова не є дійсною.

Однак, водії на ці недоліки уваги не звертали та сплачували штрафи на підставі недійсних бланків постанов.

Після нашої публікації, у липні 2020 року, керівництво поліції врахувало наші зауваження та виправило цей недолік. В програмне забезпечення МВС внесено відповідні зміни, у працівників поліції вилучено бланки постанов зразка 2018 року. Також інспекторам видано нові бланки за передбаченою законом формою.

image

На сьогодні всі електронні постанови виписуються на діючих банках, як це передбачено додатком №5 до Інструкції №1395.

Проте залишається відкритим питання, чому протягом 2018-2020 років штрафи виносились і сплачувались на підставі недійсних бланків постанов. Хто конкретно допустив такі порушення та яку відповідальність за це поніс.

Щоб отримувати корисні юридичні поради першими, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: