Форма постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення ПДР, зафіксоване не в автоматичному режимі затверджена наказом МВС від 07.11.2015 №1395 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів …..» із змінами, внесеними наказом 06.02.2020 №101, у додатку №5 до вказаної Інструкції.

У бланку постанови вказано чіткі номери пунктів і конкретні назви пунктів, які вказують що потрібно заповнити при розгляді справи і накладенні стягнення.

Відповідно до п.5 розділу IV Інструкції №1395 «Постанова складається у письмовій формі … або за наявності технічної можливості в електронній формі у вигляді стрічки, яка роздруковується за допомогою спеціальних технічних пристроїв, із зазначенням відомостей, що відповідають пунктам постанови …, наведеної у додатку 5 до цієї Інструкції».

Отже, застосування інспектором форми постанови можливе лише у разі якщо номери і назви пунктів такої постанови відповідають номерам і назвам пунктів форми постанови, затвердженої додатком №5 до вказаної Інструкції.

В порушення зазначених норм поліцейські виписують постанови, зокрема електронні, форма яких не відповідає за вмістом бланку постанови, затвердженої додатком №5 до вказаної Інструкції, зокрема нумерацією та змістом пунктів.

Один пункт затвердженого зразка постанови взагалі відсутній у електронній постанові, а саме пункт №8 «Права за статтею 268 КУпАП та строк оскарження за статтею 289 КУпАП мені роз’яснено (підпис особи, притягнутої до адміністративної відповідальності)».

Hotline.Finance [CPS] UA

Для того, щоб відрізнити форму діючого бланку від вже скасованого, потрібно візуально перевірити чи є в ньому зокрема пункт №8 «Права за статтею 268 КУпАП та строк оскарження за статтею 289 КУпАП мені роз’яснено». Відсутність зокрема цього рядка у постанові свідчить про те, що така постанова виписана на бланку, який втратив чинність ще у 2018 році і на сьогодні не є дійсним.

Штраф за порушення ПДР, винесений на підставі постанови, яка за формою не відповідає затвердженому бланку постанови згідно з додатком №5 до Інструкції №1395, є незаконним та підлягає скасуванню.

Якщо публікація була корисною – проставте «+» у коментарях та поширте її серед друзів!

image

Читайте також: Що дає водієві відмова підписатись у постанові?

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Телефони: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: