підпис постанова штраф пдр поліція згода незгода з порушенням

При виявленні порушення ПДР інспектор виписує постанову про накладення штрафу і запитує «Постанову будете підписувати?». Водій одразу задумується чи підписувати постанову чи ні.

При цьому, побутує думка, що проставляючи власний підпис у постанові водій погоджується із вчиненням правопорушення.

Однак така думка є хибною. Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за своєю формою не передбачає зазначення у ній згоди чи незгоди. Бланк постанови передбачає проставлення у ній підпису про отримання копії постанови.

Таким чином, підпис на постанові не свідчить про згоду водія з тим, що він вчинив правопорушення. Цей підпис підтверджує лише факт отримання постанови.

image

Якщо ж водій відмовляється проставити підпис про отримання, інспектор відповідно не надає йому копію такої постанови.

Після відмови в отриманні постанови, інспектор повинен надіслати таку постанову за місцем проживання водія. Проте, не відомо коли така постанова надійде до водія поштою, якщо взагалі надійде.

При цьому, без наявної постанови водій не може ні оплатити суму штрафу, ні не може оскаржити такий штраф.

Тому відмова проставити підпис у постанові про її отримання не надає водієві жодних переваг, скоріш навпаки – створює додаткові труднощі.

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: