error: Увага: Content is protected !!

Поліція систематично штрафує водіїв службових автомобілів підприємств та підприємців за відсутність технічного огляду.

Штрафи застосовуються на підставі ч.3 ст. 121 КУпАП в розмірі 340 грн. При повторному порушенні передбачено позбавлення посвідчення водія від 3-х до 6-ти місяців

image

Однак, Верховний суд у рішенні по справі №731/186/17 зазначив, що у даній ситуації визначальною обставиною є мета фактичного використання автомобіля для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку.

При цьому, суд наголосив, що службовий автомобіль не слід вважати автомобілем, що здійснює перевезення пасажирів з метою отримання прибутку. Раніше Верховний суд також вказав, що якщо автомобіль використовується в службових цілях для забезпечення господарської діяльності юридичної особи в цілому, то він не підлягає обов`язковому проходженню технічного контролю.

Таким чином, відповідно до позиції Верховного суду, якщо службовий автомобіль не надає платні послуги з перевезення пасажирів чи вантажів, а використовується в службових цілях для забезпечення господарської діяльності в цілому, то він не повинен проходити технічний огляд.

image

Отже, штраф за відсутність протоколу технічного огляду у такому випадку буде незаконний!

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: