водій вантажівки поліс особистого страхування водія

Відповідно до статті 7 Закону “Про страхування” до обов’язкового виду страхування, зокрема, віднесено особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.

Порядок здійснення обов’язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті передбачено Положенням, затвердженим постановою КМУ від 14.08.1996 № 959.

Згідно з пунктом 1 цього Положення особистому страхуванню підлягають працівники транспортних підприємств, які безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях, зокрема водії. Відповідно до пункту 2 Положення застрахованими вважаються водії (тільки на час обслуговування поїздки).

Отже, наявність у водія полісу обов’язкового особистого страхування водія транспортного перевезення є обов’язковим!

При цьому, згідно з п.4 зазначеного Положення страхувальниками водіїв є юридичні особи або підприємці, які є власниками транспортних засобів чи користувачі згідно з договорами оренди (користування). Тобто, придбати такий поліс повинен не водій самостійно, а юридична особа чи підприємець, які здійснюють перевезення.

Передбачена і відповідальність за відсутність у водія такого полісу. А саме, за перевезення пасажирів чи вантажів без оформлення поліса обов`язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті передбачено штраф у розмірі 17 000 грн (абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-III). Відповідальність несе не особисто водій, а юридична особа чи підприємець, яка здійснює перевезення.

Повноваження щодо перевірки наявності особистого страхового поліса водія та щодо застосування штрафу покладено на підрозділи Укртрансбезпеки.

Отже, при здійсненні вантажних чи пасажирських перевезень, окрім страхового поліса на автомобіль водій повинен мати при собі ще поліс особистого страхування водія. Обов’язок забезпечити свого водія цим полісом покладено на перевізника. За відсутність такого полісу перевізник може отримати штраф 17 000 грн.

Приєднуйтесь до Спільноти «Перевізники України» у Viber за посиланням!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: