штрафмайданчик евакуація інспектори з паркування підстави ПДР

Інспекторам з паркування надано право здійснювати тимчасове затримання автомобілів шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик за допомогою евакуатора.

У яких випадках може здійснюватись евакуація авто

Евакуація може проводитись лише у конкретних випадках, передбачених статтею 265-4 КУпАП, зокрема у разі:

1. Порушення правил зупинки чи стоянки на смузі для маршрутних транспортних засобів (ч.3 ст.122 КУпАП);

2. Порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, призначених для транспортних засобів з електричними двигунами. А також створення перешкод водіям таких транспортних засобів у зупинці або стоянці на таких місцях (ч.7 ст.122 КУпАП);

image

3. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів. Стосовно осіб, які не мають таких пільг (ч.2 ст.152-1 КУпАП);

4. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (ч.8 ст.152-1 КУпАП);

5. Порушення правил зупинки чи стоянки, які створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху (ч.3 ст.122 КУпАП).

Що означає термін “перешкоджає дорожньому руху”

розміщення транспортного засобу, вважається таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху, якщо транспортний засіб:

image

а) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

б) розташовано у заборонених місцях зупинки або стоянки, зокрема:

– на залізничних переїздах;

– на трамвайних коліях;

image

– на мостах;

– на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків;

– на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу;

– на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки і транспортним засобом, що зупинився, менш як 3 метри;

image

– ближче 30 метрів від зупинки маршрутних транспортних засобів;

– ближче 10 метрів від місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

– у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

в) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів;

image

г) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

д) розташовано на позначеній розміткою велодоріжці;

е) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Особливості евакуації авто та його повернення

При тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу має бути зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису). Інспектори з паркування обов’язково повинні скласти акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.

Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням місця його зберігання. Також вони зобов’язані розміщувати цю інформацію на офіційному вебсайті.

Повернення транспортного засобу відбувається невідкладно за зверненням власника чи користувача після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг з евакуації та зберігання на штрафмайданчику.

Вартість евакуації

Зокрема, відповідно до спільного Наказу МВС, Мінекономіки та Мінфіну від 10.10.2013 №967/1218/869 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 06.11.2013 за №1887/24419) встановлені чіткі максимальні розміри плати за примусову евакуацію органами поліції автомобілів при виявленні порушень ПДР.

Вартість евакуації автомобіля на спеціальний майданчик повною масою до 2000 кг становить 600 грн. Від 2000 кг. до 3000 кг – 700 грн. Від 3000 кг – 850 грн.

Вартість зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику становить 120 грн за першу – сьому добу включно. А також 20 грн за кожну наступну добу, починаючи з восьмої доби. Стягнення більших сум заборонено законом.

Висновки

Евакуація транспортних засобів інспекторами з паркування встановлена як законний захід, призначений для випадків порушення правил дорожнього руху. Однак вона вимагає суворої відповідності встановленим вимогам.

Процедура евакуації передбачає не лише сам акт переміщення автомобіля на спеціалізований майданчик, але й фіксацію обставин порушення засобами фото чи відеозапису, складання відповідних документів, а також інформування власника про затримання транспортного засобу. Повернення автомобіля здійснюється за умови сплати штрафу та оплати послуг з евакуації та зберігання.

Фінансова сторона евакуації регламентована державними нормативами, які встановлюють максимально допустимі розміри плати за примусову евакуацію та зберігання транспортних засобів, забороняючи стягнення коштів, що перевищують ці розміри.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: