євробляхи штрафи карантин

Які розʼяснення давала митниця по карантину

Більшість власників «євроблях» не змогли вчасно вивезти свої автомобілі через оголошений офіційно карантин.

Представники митниці як телефоном, так і письмово у відповідь на запити роз’яснювали, що карантин є форс-мажорною обставиною. Вони повідомляли, що карантин зупиняє перебіг строку перебування автомобіля в Україні та звільняє від відповідальності.

У багатьох випадках регіональні митниці надавали громадянам письмові погодження на продовження строку перебування автомобілів в Україні до завершення карантину.

Яку позицію митниця зайняла пізніше

Через деякий час митниця кардинально змінила свою позицію щодо карантину та почала масово виписувати протоколи про порушення митних правил за статтями 470 та 481 Митного кодексу. Ці статті передбачають накладення штрафів до 170 000 грн.

image

У одному з таких випадків громадянин ввіз у січні 2020 року автомобіль на територію України. Вивезти автомобіль з території України громадянин не зміг через карантин та перебування автомобіля в ремонті.

У березні 2021 року митниця склала протокол та передала справу на розгляд суду. В суді громадянин повідомив, що не зміг вивезти автомобіль через карантинні обмеження та несправність автомобіля.

На що звернув увагу суд

Проаналізувавши дані обставини, суд встановив, що «у громадянина були перешкоди, які не надавали можливості вивезти автомобіль чи повідомити митні органи про неможливість вивезти ввезений транспортний засіб через запровадження як на території Німеччини, так і на території України карантинних обмежень, а також через перебування вказаного транспортного засобу на ремонті».

При розгляді справи суд врахував, що частина 1 статті 460 Митного кодексу передбачає, що вчинення порушень митних правил внаслідок дії обставин непереборної сили не тягне за собою відповідальності, передбаченої Митним Кодексом.

image

При цьому суд зазначив, що 17.03.2020 набрав чинності Закон України № 530-ХІІ, яким внесено до переліку форс-мажорних обставин карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України.

Висновки суду

На підставі вищенаведеного, суд дійшов висновку, що невивезення в строк транспортного засобу спричинено дією форс-мажорних обставин чи обставин непереборної сили в контексті вимог Митного кодексу. А тому дії громадянина не містять ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу (Справа № 461/2121/21).

За результатами розгляду справи суд закрив провадження у справі та не допустив накладення на громадянина штрафу 170 000 грн.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: