Укртрансбезопасность штрафы перегруз габаритно-весовой контроль

За перевищення вагових норм до перевізників застосовуються штрафи до 34 000 грн. Часто Укртрансбезпека виносить постанови про накладення адміністративного штрафу на підставі товарно-транспортної накладної без фактичного зважування автомобіля. Однак для застосування штрафу за перевищення вагових параметрів Укртрансбезпека повинна провести фактичне зважування транспортного засобу.

У одному з таких випадків, працівники Укртрансбезпеки зупинили транспортний засіб. Водій пред’явив товарно-транспортну накладну на перевезення вантажу.

Відповідно до цієї товарно-транспортної накладної загальна вага автомобіля становила 46 тонн, при дозволеній максимальній вазі 40 тонн.

Працівники Укртрансбезпеки вирішили не проводити фактичне зважування автомобіля, а обмежилися лише інформацією стосовно ваги, вказаною у товарно-транспортній накладній. За наслідками перевірки підприємству виписали штраф у розмірі 17 000 грн.

Hotline.Finance [CPS] UA

Підприємство оскаржило постанову Укртрансбезпеки у суді. Розглядаючи матеріали справи, суд наголосив, що «товарно-транспортна накладна  є первинним документом, який містить відомості про господарську операцію та не може вважатися документом, який беззаперечно визначає масу вантажу» (рішення від 11.11.2020 у справі № 520/3528/2020).

Суд не погодився з тим, що для визначення маси вантажу достатньо врахувати інформацію з товарно-транспортної накладної. Згідно з позицією суду, для встановлення факти перевищення вагових параметрів працівники Укртрансбезпеки повинні була провести зважування транспортного засобу у пункті габаритно-вагового контролю.

Тому, на думку суду, висновки Укртрансбезпеки про те, що підприємством перевищено нормативно допустиму масу транспортного засобу разом з вантажем є необґрунтованими.

З урахуванням зазначеного, суд скасував постанову Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 17 000 грн.

image

Читайте також:

Через який час анулюється адміністративне стягнення за порушення ПДР!

Без доказів правопорушення поліцейський не має права вимагати від водія документи!

Як тверезі водії отримують протоколи по статті 130 КУпАП за керування в «п’яному» стані

image

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: