митниця євробляхи штраф стаття 485 митного кодексу суд визнав штраф незаконнои і скасував
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ

Тимчасове ввезення транспортних засобів без сплати митних платежів дозволяється не всім іноземцям. А лише тим, які не мають постійного місця проживання в Україні.

За наявності посвідки на постійне проживання в Україні такий іноземець втрачає право на пільгове ввезення автомобіля без сплати митних платежів.

Громадянин Азербайджану ввіз в Україну в режимі тимчасового ввезення автомобіль Audi A4 строком на один рік. Для ввезення без сплати митних платежів громадянин надав паспорт громадянина Азербайджану.

image

Однак при вивезенні автомобіля громадянин пред’явив посвідку на постійне проживання в Україні.

Митниця визнала дані дії як ухилення від сплати митних платежів на підставі статті 485 Митного кодексу. Свої дії мотивувала тим, що якби громадянин пред’явив цю посвідку при ввезенні автомобіля, то він не мав би права на «безкоштовне» ввезення цього автомобіля.

Відповідно до статті 485 Митного кодексу дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, передбачають накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Митницею встановлено, що вартість автомобіля складає 5000 євро. Таким чином, на думку митниці, громадянин при ввезенні авто не сплатив митних платежів на суму 225 тис. грн. З урахуванням 3-х кратного коефіцієнту митниця наклала на громадянина штраф у розмірі 677 тис. грн.

image
ЩО ВИРІШИВ СУД

Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

Адвокати будували позицію захисту на тому, що непред’явлення громадянином при ввезенні автомобіля посвідки на постійне проживання було помилковим. Тобто вчиненим випадково і без жодного умислу. При цьому, митниця мала всі можливості та повноваження перевірити цю інформацію самостійно.

Колегія суддів, проаналізувавши матеріали справи зробила акцент на тому, що склад правопорушення за статтею 485 Митного кодексу, передбачає, що особа, яка його вчинила, діяла умисно. Тобто усвідомлено вчиняла дії на уникнення від сплати митних платежів.

На думку суду, для притягнення до відповідальності за порушення, передбаченого статтею 485 Митного кодексу, необхідно встановити наявність умислу громадянина на вчинення відповідних дій.

Також суд зазначив, що відповідно до ст. 337-1 Митного кодексу митні органи мають право перевіряти точність і повноту інформації, що міститься у митній декларації. Зокрема, шляхом проведення пост-митного контролю.

При цьому, як з’ясував суд, таких заходів пост-митного контролю відносно громадянина не проводилось. Зазначене свідчить про відсутність у митниці сумніву у повноті та достовірності зазначених у митній декларації відомостей.

Таким чином, відсутність доказів наявності в діях громадянина умислу щодо несплати податків, свідчить про відсутність в його діях складу порушення митних правил за статтею 485 Митного кодексу.

За результатами розгляду справи суд визнав постанову митниці на суму штрафу 677 тис. грн. протиправною та скасував її (Постанова суду у справі №216/6548/18).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!