митниця євробляхи штраф стаття 485 митного кодексу суд оскаржити штраф постанову дорожній адвокат авто юрист

Суть питання

Тимчасове ввезення транспортних засобів без сплати митних платежів дозволяється не всім іноземцям. А лише тим, які не мають постійного місця проживання в Україні.

За наявності посвідки на постійне проживання в Україні такий іноземець втрачає право на пільгове ввезення автомобіля без сплати митних платежів.

Фактичні обставини однієї справи

Громадянин Азербайджану ввіз в Україну в режимі тимчасового ввезення автомобіль Audi A4 строком на один рік. Для ввезення без сплати митних платежів громадянин надав паспорт громадянина Азербайджану.

Однак при вивезенні автомобіля громадянин пред’явив посвідку на постійне проживання в Україні.

image

Як відреагувала митниця

Митниця визнала дані дії як ухилення від сплати митних платежів на підставі статті 485 Митного кодексу. Свої дії мотивувала тим, що якби громадянин пред’явив цю посвідку при ввезенні автомобіля, то він не мав би права на «безкоштовне» ввезення цього автомобіля.

Відповідно до статті 485 Митного кодексу дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, передбачають накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Митницею встановлено, що вартість автомобіля складає 5 000 євро. Таким чином, на думку митниці, громадянин при ввезенні авто не сплатив митних платежів на суму 225 тис. грн. З урахуванням 3-х кратного коефіцієнту митниця наклала на громадянина штраф у розмірі 677 тис. грн.

Подальші дії громадянина

Сума штрафу була надто великою, а тому громадянин звернувся до суду з адміністративним позовом. Звернувся за допомогою до адвокатів.

image

Адвокати будували позицію захисту на тому, що непред’явлення громадянином при ввезенні автомобіля посвідки на постійне проживання було помилковим. Тобто вчиненим випадково і без жодного умислу. При цьому, митниця мала всі можливості та повноваження перевірити цю інформацію самостійно.

На що звернув увагу суд

Колегія суддів, проаналізувавши матеріали справи зробила акцент на тому, що склад правопорушення за статтею 485 Митного кодексу, передбачає, що особа, яка його вчинила, діяла умисно. Тобто усвідомлено вчиняла дії на уникнення від сплати митних платежів.

На думку суду, для притягнення до відповідальності за порушення, передбаченого статтею 485 Митного кодексу, необхідно встановити наявність умислу громадянина на вчинення відповідних дій.

Також суд зазначив, що відповідно до статті 337-1 Митного кодексу митні органи мають право перевіряти точність і повноту інформації, що міститься у митній декларації. Зокрема, шляхом проведення пост-митного контролю.

image

При цьому, як з’ясував суд, таких заходів пост-митного контролю відносно громадянина не проводилось. Зазначене свідчить про відсутність у митниці сумніву у повноті та достовірності зазначених у митній декларації відомостей.

Висновки суду

Суд констатував, що відсутність доказів наявності в діях громадянина умислу щодо несплати податків, свідчить про відсутність в його діях складу порушення митних правил за статтею 485 Митного кодексу.

За результатами розгляду справи суд визнав постанову митниці на суму штрафу 677 тис. грн протиправною та скасував її (Постанова суду у справі №216/6548/18).

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: