На водія було накладено штраф за перевищення швидкості. Водій оскаржив штраф у суді.
На підтвердження факту порушення, інспектор надав до суду на диску відеозапис з приладу вимірювання швидкості TruCAM. Відповідно до закону відеозапис підпадає під визначення електронного доказу, який повинен бути підписаний цифровим підписом.
Розглядаючи допустимість зазначеного доказу суд дослідив, що на відеозаписі відсутній цифровий підпис як їх автора, так і особи, уповноваженої на виготовлення даних копій.
З урахуванням цього суд зробив висновок, що наданий суду відеозапис з приладу ТruCAM не є допустимим доказом порушення водієм Правил дорожнього руху.
На цій підставі суд скасував штраф поліції через відсутність допустимих доказів (Рішення Другого апеляційного адміністративного суду від 12.09.2024 у справі №201/4193/24).
Як правило, відеозаписи надаються поліцією до суду без засвідчення їх цифровим підписом. Якщо водій акцентує суду на даній обставині, суд повинен визнати такий відеозапис недопустимим доказом по справі та не брати його до уваги при розгляді справи.
З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).
Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);