управление автомобилем в состоянии опьянения штраф лишение права управления

За керування автомобілем в стані сп’яніння передбачено 17 000 грн. штрафу з позбавленням права керування на 1 рік.

Що відбувається зазвичай на місці зупинки

Відповідно до закону, якщо інспектор під час зупинки автомобіля побачить явні ознаки алкогольного сп’яніння, водій повинен пройти на вимогу поліцейського огляд на стан сп’яніння.

Однак, часто на місці зупинки виникає конфлікт між водієм та поліцейським і інспектор одразу починає бачити такі «явні» ознаки без їх фактичної наявності. Для водія ж довести, що таких ознак на момент зупинки не існувало практично не реально.

Що робить інспектор

У такому випадку інспектор одразу пропонує водієві під відеозапис пройти відповідний тест. А водій, не будучи проінформований про відповідальність за такі дії, «розігрітий» конфліктом з інспектором, відмовляються від проходження огляду. І вважає, що йому за це нічого не буде.

image

Проте, відповідальність за відмову пройти огляд рівноцінна відповідальності за керування в стані алкогольного сп’яніння.

Які наслідки

Таким чином, фактично тверезий водій, який відмовився пройти огляд, повертається додому зі складеним протоколом за статтею 130 КУпАП.

Тому «тверезому» водієві не слід вестись на таку провокацію і в жодному разі не слід відмовлятися від проходження огляду. Оскільки за цю відмову можна отримати 17 000 грн штрафу та позбутись права керування строком на 1 рік.

Щодо детальної процедури огляду на стан алкогольного сп’яніння читайте у наших попередніх публікаціях.

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: