габаритно-ваговий контроль Укртрансбезпека документи

Як є на практиці

У більшості випадків при виявленні фактів перевищення вагових параметрів на місці габаритно-вагового контролю працівники Укртрансбезпеки не вручають водієві жодних документів за результатами зважування.

На прохання водія надати такі документи, йому повідомляють, що надішлють поштою. Однак і поштою такі документи також не надходять. Про порушення перевізник дізнається аж коли його запросять на розгляд справи про автомобільний транспорт.

Відсутність цих документів позбавляє перевізника можливості захистити належним чином свою позицію та аргументувати порушення процедури габаритно-вагового контролю. Якщо ж витребовувати зазначені документи за окремим запитом, то при їх отриманні можна побачити у місці підпису водія «Відмовився від отримання». Хоча насправді водій не відмовлявся.

Що каже закон

Законодавство встановлює чіткий перелік документів, які працівники Укртрансбезпеки зобов’язані вручити водієві на місці вагового контролю у разі виявлення порушень вагових параметрів.

image

Зокрема, згідно з пунктом 18 «Порядку здійснення габаритно-вагового контролю…», затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 №879 «За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення».

Відповідно до п.4 «Порядку взаємодії … », затвердженого спільним наказом Мінінфраструктури та МВС від 10.12.2013 №1007/1207 посадові особи Укртрансбезпеки під час здійснення габаритно-вагового контролю «видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (додаток 1) та складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів». Форма довідки наведена в додатку №1 до Порядку №1007/1207.

Водночас згідно з п.20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 №1567 «Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму».

Згідно з п.21 Порядку №1567 «у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3». В додатку №3 до Порядку №1567 затверджено форму акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.

image

Висновки

Таким чином, у разі виявлення порушень габаритно-вагового контролю, працівники Укртрансбезпеки повинні скласти на місці габаритно-вагового контролю та вручити водієві наступні документи:

  1. Чек зважування із числовими показниками вагових параметрів;
  2. Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю;
  3. Акт про перевищення нормативних вагових параметрів;
  4. Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Якщо таких документів на місці габаритного контролю не надають, то водій обов’язково повинен вимагати їх, посилаючись на зазначені вище нормативні акти. Якщо ж і це не допомогло, то водій повинен фіксувати факт відмови надання цих документів під відеозапис.

У інакшому випадку, потім буде важко довести, що водій не відмовлявся отримати їх на місці габаритно-вагового контролю. Саме відеозапис стане належним доказом неправомірних дій працівників Укртрансбезпеки і підставою для скасування штрафу.

Отже, якщо хочете вберегти себе від протиправних штрафів Укртрансбезпеки, врахуйте дану інформацію та видрукуйте її як пам’ятку водіям для застосування в дорозі.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: