габаритно-весовой контроль Укртрансбезопасность документы

Як є на практиці

У більшості випадків при виявленні фактів перевищення вагових параметрів на місці габаритно-вагового контролю працівники Укртрансбезпеки не вручають водієві жодних документів за результатами зважування.

На прохання водія надати такі документи, йому повідомляють, що надішлють поштою. Однак і поштою такі документи також не надходять. Про порушення перевізник дізнається аж коли його запросять на розгляд справи про автомобільний транспорт.

Hotline.Finance [CPS] UA

Відсутність цих документів позбавляє перевізника можливості захистити належним чином свою позицію та аргументувати порушення процедури габаритно-вагового контролю. Якщо ж витребовувати зазначені документи за окремим запитом, то при їх отриманні можна побачити у місці підпису водія «Відмовився від отримання». Хоча насправді водій не відмовлявся.

Що каже закон

Законодавство встановлює чіткий перелік документів, які працівники Укртрансбезпеки зобов’язані вручити водієві на місці вагового контролю у разі виявлення порушень вагових параметрів.

Зокрема, згідно з пунктом 18 «Порядку здійснення габаритно-вагового контролю…», затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 №879 (Порядок №879) «За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення».

image

Відповідно до п.4 «Порядку взаємодії … », затвердженого спільним наказом Мінінфраструктури та МВС від 10.12.2013 №1007/1207 (Порядок №1007/1207) посадові особи Укртрансбезпеки під час здійснення габаритно-вагового контролю «видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (додаток 1) та складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів». Форма довідки наведена в додатку №1 до Порядку №1007/1207.

Водночас, згідно з п.20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 №1567 (Порядок №1567) «Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму». Згідно з п.21 Порядку №1567 «у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3». В додатку №3 до Порядку №1567 затверджено форму акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Висновки

Таким чином, у разі виявлення порушень габаритно-вагового контролю, працівники Укртрансбезпеки повинні скласти на місці габаритно-вагового контролю та вручити водієві наступні п’ять документів:

image
  1. Чек зважування із числовими показниками вагових параметрів;
  2. Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю;
  3. Акт про перевищення нормативних вагових параметрів;
  4. Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт;
  5. Розрахунок плати за проїзд автомобільними дорогами.

Якщо таких документів на місці габаритного контролю не надають, то водій обов’язково повинен вимагати їх, посилаючись на зазначені вище нормативні акти. Якщо ж і це не допомогло, то водій повинен фіксувати факт відмови надання цих документів під відеозапис.

У інакшому випадку, потім буде важко довести, що водій не відмовлявся отримати їх на місці габаритно-вагового контролю. Саме відеозапис стане належним доказом неправомірних дій працівників Укртрансбезпеки і підставою для скасування штрафу.

Отже якщо хочете вберегти себе від протиправних штрафів Укртрансбезпеки, врахуйте дану інформацію та роздрукуйте її як пам’ятку водіям для застосування в дорозі.

Читайте також:

Поліція все ж таки може отримати право безпідставних зупинок: опубліковано законопроект до другого читання

Винесення постанов по євробляхах на 8500 грн. НЕ належить до компетенції поліції

Чому майже всі штрафи за стоянку в заборонених місцях скасовуються судами!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Копіювання заборонено!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: