розмитнення євробляхи конфіскація

Нарешті власники «євроблях» дочекалися прийняття закону про доступне розмитнення. Закон стосується автомобілів, які були ввезені до 31.12.2020. Проте автомобілі зможуть розмитнити не всі.

В чому проблема

Як відомо, більшість цих автомобілів на території України декілька разів перепродувались. Перепродувались на підставі розписки або просто «по техпаспорту». Ці автомобілі перебувають в України в середньому від 2-х до 5-ти років. Тому власники змінювались неодноразово.

Часто теперішні кінцеві власники цих автомобілів не мають інформації навіть про останніх продавців, не те що про осіб, які ввезли ці автомобілі особисто. Аналогічно особи, які ввезли автомобілі, не мають уяви у кого на даний час знаходяться ці автомобілі.

Які особливості відповідальності

Водночас принцип притягнення до відповідальності за порушення митних правил на підставі статей 470 та 481 Митного кодексу полягає в тому, що штрафують того, хто особисто цей автомобіль ввіз на територію України, а не того, в кого знаходиться це авто на даний час.

image

Відповідальність за цими нормами передбачає або штраф у розмірі до 170 000 грн або конфіскацію цього автомобіля. Який саме вид відповідальності із цих двох застосувати вирішує лише суд.

Що фактично відбулося

По багатьох з цих автомобілів митниця вже давно виписала протоколи про порушення митних правил та суди винесли рішення, якими або оштрафували осіб, які особисто ввезли автомобілі, або прийнято рішення про їх конфіскацію. Багато іноземців, які ввезли ці автомобілі, також не здогадуються про винесені відносно них рішення про конфіскацію автомобілів. Деякі знають про рішення судів, однак подальша доля цих авто їм не відома. Та і не цікава, оскільки кошти за продаж авто чи за послугу ввезення вони вже отримали.

Теперішні ж власники «євроблях» про ці рішення судів навіть не знають, оскільки закон не зобов’язує інформувати їх про це. Однак вони з нетерпінням очікують настання дати введення в дію закону (15.06.2021), який дасть можливість розмитнити автомобіль.

Що буде при спробі розмитнити авто

Проте коли вони розпочнуть процес оформлення документів на розмитнення, їм може очікувати неприємна новина про те, що по цьому автомобілю судом прийнято рішення про його конфіскацію на користь держави.

image

Відповідно розмитнити цей автомобіль буде не можливо, оскільки він офіційно належить вже державі! Якщо ж власник «євробляхи» приїде на цьому автомобілю на митницю, то такий автомобіль буде конфісковано одразу ж на митниці. Якщо ж автомобіль не конфіскують одразу, то надалі виконавча служба на підставі рішення суду оголошує такий транспортний засіб у розшук. І далі питання затримання автомобіля є лише питанням часу.

І це ще не все

Більш неприємним це те, що теперішній власник «євробляхи», який особисто її не ввозив, дізнавшись про рішення суду щодо конфіскації, навіть не може оскаржити таке рішення суду. Оскаржити таке рішення може лише особа, яка особисто ввезла цей автомобіль. З юридичної точки зору, теперішній власник «євроавтомобіля» навіть не може виставити жодних претензій особі, яка його ввезла.

У такій безвиході власники «євроблях» можуть намагатись продати такі автомобілі іншим бажаючим. І таким чином, перекладуть цю проблему на нового «власника», основна мета якого буде придбати «дешевий» автомобіль. Такі автомобілі почнуть з’являтися на авторинках і сайтах з продажу автомобілів в рубриці «Продам».

Рекомендації

Тому, якщо ви вирішили придбати євробляху за доступною ціною і вас переконують що зможете такий автомобіль розмитнити, то вам слід добре зважити на дані ризики та переконатись, що автомобіль не конфіскований за рішенням суду. У інакшому випадку ви можете позбутися і коштів, і автомобіля.

image

Якщо ви хочете перевірити чи не конфіскована ваша «євробляха» за рішенням суду, можете звернутися до нас, ми перевіримо це безкоштовно. Перевірити цю інформацію ми зможемо за наявності інформації про особу, яка особисто ввезла цей автомобіль.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: