Автоматичне зважування ГВК контейнеровози Укртрансбезпека штрафи WIM постанови адміністративно-господарський штраф оскаржити дорожній адвокат юрист

В Україні впроваджено автоматичну фіксацію вагових норм при перевезенні вантажів. Штрафи застосовуються від 8 500 грн до 51 000 грн у залежності від розміру перевищення вагових параметрів.

Щодо контейнеровозів

Найбільша кількість вантажівок, які зважуються на пунктах автоматичної фіксації – це комбіновані транспортні засоби (тягач з напівпричепом). При цьому, напівпричепи поділяються на 2 умовні категорії: контейнеровози та інші.

Власникам контейнеровозів доводилося стикатися з тим що Укртрансбезпека застосовує до цих транспортних засобів неправильні занижені вагові норми. Внаслідок цього при відсутності жодних перевищень вагових норм власники контейнеровозів отримують незаконні штрафи.

До того ж у постановах про накладення адміністративних штрафів Укртрансбезпека свідомо не відображає відомості про тип напівпричепа – контейнеровоз, не вказує його модель, марку та номерні знаки.

image

Щодо вагових норм для контейнеровозів

Відповідно до закону для проїзду на дорогах державного значення комбінованими транспортними засобами передбачено наступні загальні вагові норми:

  • двовісний тягач з двовісним напівпричепом – 36 тонн;
  • двовісний тягач з трьохвісним напівпричепом – 40 тонн;
  • двовісний тягач з трьохвісним напівпричепом-контейнеровозом -42 тонни;
  • трьохвісний тягач з двовісним або трьохвісним напівпричепом-контейнеровозом – 44 тонни.

Отже, закон чітко передбачає для контейнеровозів збільшені вагові норми – 42 та 44 тонни у залежності від специфікації контейнеровоза.

Що робить Укртрансбезпека

Укртрансбезпека по всіх контейнеровозах застосовує вагову норму 40 тонн, а не 42 чи 44 тонни, як передбачено законом. Внаслідок такого штучного заниження вагової норми усі власники контейнеровозів отримують штрафи за начебто перевищення вагових норм при відсутності жодних порушень.

Такі дії не є помилковими, це звичайна свідома умисна діяльність посадових осіб Укртрансбезпеки, які виписують таких штрафів на десятки мільйонів гривень. А власники контейнеровозів далі «шукають правди» в судах.

image

Тобто працює така собі схема, яка дозволяє на державному рівні в обхід закону наповнювати коштом законослухняних перевізників бюджет. Наповнення бюджету справа добра, але не через застосування протиправних маніпуляцій до сумлінного бізнесу.

Як діяти у разі отримання незаконного штрафу

Якщо ви отримали штраф по контейнеровозу, звірте передусім чи правильну вагову норму застосувала Укртрансбезпека. У разі виявлення застосування занижених вагових норм, ви маєте право звернутися до суду за захистом своїх прав.

Як правильно оскаржити штраф Укртрансбезпеки ми писали у минулих публікаціях.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: