ДТП з вини пішохода відшкодування збитків

Всі звикли, що завжди винен водій і, як правило, всі матеріальні та моральні проблеми по ДТП лягають на водія. Проте Верховний суд прийняв рішення, яке поклало матеріальну відповідальність саме на винного пішохода.

Все почалось з того, що водій їхав нічого не порушуючи на дозволяючий сигнал світлофора і допустив наїзд на пішохода, який з порушенням правил раптово вибіг на дорогу.

Внаслідок даної ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження, а належний водієві автомобіль – механічні пошкодження.

image

Зважаючи на те, що винен у ДТП був пішохід, водій подав у суд позов про стягнення з пішохода матеріальної шкоди на відновлювальний ремонт автомобіля. Суд вирішив стягнути з пішохода 73 000 грн. матеріальної шкоди.

Однак пішохід, який звик до правила «завжди винен водій» не погоджувався компенсувати вартість ремонту автомобіля та оскаржував це судове рішення.

Кінцеве рішення по справі виніс Верховний суд, який зробив висновок, що при наявності у діях пішохода вини, внаслідок яких іншим учасникам дорожнього руху було завдано майнову шкоду, пішохід повинен відшкодувати таку шкоду (Справа №296/2509/16-ц).

Таким, чином, якщо ДТП відбулося з вини пішохода, водій має право на відшкодування коштом пішохода шкоди на ремонт пошкодженого автомобіля!

image

Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів для замовлення юридичних послуг: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!