Висновок Верховного суду від 20.11.2019

Всі звикли, що завжди винен водій і, як правило, всі матеріальні та моральні проблеми по ДТП лягають на водія. Проте Верховний суд прийняв рішення, яке поклало матеріальну відповідальність саме на винного пішохода.

Hotline.Finance [CPS] UA

Все почалось з того, що водій їхав нічого не порушуючи на дозволяючий сигнал світлофору і допустив наїзд на пішохода, який з порушенням правил раптово вибіг на дорогу.

Внаслідок даної ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження, а належний водієві автомобіль – механічні пошкодження.

Зважаючи на те, що винен у ДТП був пішохід, водій подав у суд позов про стягнення з пішохода матеріальної шкоди на відновлювальний ремонт автомобіля. Суд вирішив стягнути з пішохода 73 000 грн. матеріальної шкоди.

Однак пішохід, який звик до правила «завжди винен водій» не погоджувався компенсувати вартість ремонту автомобіля і оскаржував це судове рішення.

Кінцеве рішення по справі виніс Верховний суд, який зробив висновок, що при наявності у діях пішохода вини, внаслідок яких іншим учасникам дорожнього руху було завдано майнову шкоду, ПІШОХІД ПОВИНЕН ВІДШКОДУВАТИ таку шкоду.

Таким, чином, якщо ДТП відбулося з вини пішохода, водій має право на відшкодування за рахунок пішохода шкоди на ремонт пошкодженого автомобіля!

image

Якщо публікація була корисною – проставте «+» у коментарях та поширте її серед друзів!

 Читайте також: ВАШІ ДІЇ ПРИ ДТП: ПОКРОКОВИЙ АЛГОРИТМ

184 ДТП ЯК ДІЯТИ

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Телефони: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка у Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: