error: Увага: Content is protected !!

Працівники УПП в Харківській області зупинили автомобіль на іноземній реєстрації. За кермом перебував громадянин України.

Під час перевірки працівники поліції виявили, що цей автомобіль згідно з базою даних «Аркан» був ввезений іноземцем ще у 2018 році на територію України в режимі тимчасового ввезення і був переданий у користування громадянину України. На час зупинки автомобіль перебував в Україні із простроченням строків вивезення.

image

Про цей факт порушення митних правил поліція повідомила Харківську митницю, яка звернулась до громадянина з проханням надати пояснення щодо цих фактів. У відповідь громадянин пояснив, що він не є власником автомобіля, не ввозив його в Україну, а всього на всього придбав цю «євробляху» на авторинку і не володів інформацією про порушення дозволених строків перебування автомобіля в Україні.

Цим поясненням громадянин не переконав митницю у відсутності порушень у своїх діях. За наслідками розгляду справи на громадянина накладено штраф у розмірі 489 725 грн. І це при оціночній вартості автомобіля в 31 780 грн. (1999 рік випуску).

Постанова винесена на підставі статті 485 Митного кодексу«Протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги».

image

Громадянин оскаржив цей штраф у суді, однак як суд першої інстанції, так і апеляційний суд визнав громадянина України винним у використанні автомобіля стосовно якого були надані пільги при ввезенні на територію України. Обидва суди визнали штраф законним.

Зокрема апеляційний суд у рішенні від 15.06.2020 по справі №953/19713/19 зробив висновок, що оскільки громадянин є резидентом, то у разі передачі права на тимчасове ввезення транспортного засобу особистого користування від громадянина-нерезидента до громадянина – резидента, останнім повинні бути сплачені всі митні платежі, які підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Також суд визнав необґрунтованими аргументи громадянина стосовно відсутності у поліції права інформувати митницю про порушення митних правил.

Таким чином, їзда на не розмитненій «євроблясі» обійшлася водієві в пів мільйона гривень!

Тому, варта бути обережним при купівлі «євробляхи». Перед тим як купити «євробляху» слід ретельно вивчити законодавство стосовно можливості використання цього автомобіля в Україні та щодо розмірів діючих штрафів за керування нею. Також не варта слухати переконливі аргументи продавців щодо відсутності механізму виявлення цих порушень і накладення штрафів. Реєстр судових рішень переповнений рішеннями із застосуванням «драконівських» штрафів до власників чи користувачів «євроблях».

Якщо публікація була корисною – проставте «+» у коментарях та поширте її серед друзів!

 

Читайте також:
Що дає водієві відмова підписатись у постанові
Укртрансбезпека використовувала несертифікований ГВК

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: