error: Увага: Content is protected !!
страховий поліс постанова НБУ 108 вартість кількість ДТП

З 01.07.2022 вартість страхового поліса для водіїв, які раніше систематично скоювали ДТП, може бути більшою майже удвічі!

Постановою НБУ від 30.05.2022 №108 передбачено можливість застосування страховими компаніями під час продажу страхових полісів коригуючих коефіцієнтів до вартості поліса в залежності від наявності чи відсутності у минулих періодах у водія ДТП з його вини.

image

Звичайними словами це система формування вартості страхового поліса у залежності від ризикованості їзди водія. Чим більша вартість страхових відшкодувань по нанесених водієм збитків, тим дорожча для нього вартість поліса у майбутньому. Дана система успішно практикується страховими компаніями цивілізованих країн.

Зазначена система впроваджується з метою заохочення безаварійної експлуатації транспортних засобів. А також для підвищення вартості страхування для водіїв, які систематично вчиняють ДТП.

Застосування даної системи є не обов’язком, а правом страхової компанії. Проте страхові компанії фактично зацікавлені у підвищенні вартості страхових полісів для водіїв, які систематично скоюють ДТП.

image

Можливість застосовувати коригуючі коефіцієнти з урахуванням кількості ДТП була передбачена і раніше. Проте страхові компанії були позбавлені можливості отримувати у спрощеному порядку повну інформацію про страхові випадки водіїв під час дії полісів інших страхових компаній.

У зазначеній постанові НБУ передбачив механізм отримання страховими компаніями відомостей про повну історію страхових випадків по водіях, які хочуть придбати поліс. Такі відомості будуть надаватись страховим компаніям з єдиної централізованої бази даних МТСБУ у передбаченому законом порядку.

Всього передбачено 15 класів ризику: від класу «13» до класу «М». Зокрема, для водіїв з «найгіршою» історією (клас «М») передбачено здорожчання вартості страхового поліса в 1,8 раза. Водночас для водіїв з відсутністю за всю історію водіння жодних ДТП (клас «13») вартість поліса зменшиться, оскільки передбачено понижені коефіцієнти – максимально до 0,9.

Тобто, для водіїв, з вини яких раніше систематично вчинялися ДТП, страховий поліс буде дорожчим майже удвічі – до 180%. Водночас для водіїв з безаварійним стажем вартість поліса буде дешевшою максимально на 10%.

Постанова НБУ від 30.05.2022 №108 набирає чинності з 01.07.2022.

Для відома: З 1 липня підвищуються вартість страхових полісів усіх страхових компаній. Поліс можна придбати на всеукраїнському сервісі, на якому розміщені пропозиції всіх провідних страхових компаній. Сервіс розміщений за посиланням HOTLINE.FINANCE.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: