швидкість руху трукам перевищення швидкості штраф власник

Суть питання

У зв’язку із впровадженням на шляхах України автоматичної фіксації швидкості руху власникам автомобілів почали приходити штрафи за перевищення швидкості.

Зрозуміло, що ніхто не хоче сплачувати штрафи. Особливо, якщо він нічого не порушував, і «продав» автомобіль іншій особі по дорученню.

Потрібно знати, що відповідно до статті 279-1 КУпАП штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі, накладаються на власників або користувачів таких автомобілів.

Якщо питання ідентифікації поліцією власника автомобіля є зрозумілим. То виникає питання як МВС знатиме про фактичного користувача автомобіля, який керує на підставі доручення.

image

Для цього, ведеться спеціальний Реєстр відомостей про належного користувача. Штраф може бути винесений на особу, яка фактично керує автомобілем, лише у тому разі, якщо інформація про неї внесена до цього Реєстру.

Нормативно-правові акти

Порядком ведення Реєстру передбачено, що внесення до нього відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність, здійснюється у сервісному центрі МВС особисто таким користувачем (пункт 27).

Для цього користувач автомобіля повинен подати в сервісний центр МВС заяву про внесення його в Реєстр як користувача, на якого будуть виноситися штрафи. Також передбачено подання цієї заяви он-лайн.

Якщо ж користувач автомобіля не подав відомості про себе до Реєстру, то штрафи виписуватимуться на власника автомобіля на підставі свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

image

Законодавством надано ще одну можливість власнику не сплачувати штраф. А саме, відповідно до частини 1 статті 279-3 КУпАП власник, звільняється від штрафу, якщо протягом 20 календарних днів з дня правопорушення особа, яка керувала автомобілем, звернулася особисто до підрозділу МВС із заявою про згоду що порушення вчинила вона, а також сплатила суму штрафу.

Тому отримавши постанову зі штрафом, власник може повідомити такого користувача про необхідність сплати нею штрафу. Якщо ж такий користувач відмовляється сплатити штраф, то обов’язок сплати штрафу покладається все ж таки на власника автомобіля по техпаспорту.

Висновки

Якщо хочете продати автомобіль по дорученню, проконтролюйте до кінця процедуру внесення відомостей щодо належного користувача автомобіля у згаданий Реєстр.

У інакшому випадку потрібно систематично перевіряти поштову скриньку або слідкувати он-лайн стосовно наявних штрафів за порушення, які Ви не вчиняли!

image

Також хочемо нагадити, що Шостий апеляційний адміністративний суд  висловив наступну позицію: відповідальність за перевищення швидкості, зафіксоване в автоматичному режимі, повинен нести не власник авто, а водій! (Постанова від 18.07.2022 у справі №760/21549/20 набрала законної сили, є остаточною та оскарженню не підлягає).


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: