error: Увага: Content is protected !!

У зв’язку із впровадженням на шляхах України автоматичної фіксації швидкості руху власникам автомобілів почали приходити штрафи за перевищення швидкості.

Зрозуміло, що ніхто не хоче сплачувати штрафи, якщо він нічого не порушував, і «продав» автомобіль іншій особі по дорученню.

image

Потрібно знати, що відповідно до ст. 279-1 КУпАП штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі накладаються на власників або користувачів таких автомобілів.

Якщо питання ідентифікації поліцією власника автомобіля є зрозумілим, то виникає питання як МВС знатиме про фактичного користувача автомобіля, який керує на підставі доручення.

Для цього, ведеться спеціальний Реєстру відомостей про належного користувача. Штраф може бути винесений на особу, яка фактично керує автомобілем, лише у тому разі, якщо інформація про неї внесена до цього Реєстру.

image

Порядком ведення Реєстру передбачено, що внесення до нього відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність, здійснюється у сервісному центрі МВС особисто таким користувачем (п.27).

Для цього користувач автомобіля повинен подати в сервісний центр МВС заяву про внесення його в Реєстр як користувача, на якого будуть виноситися штрафи. Також передбачено подання цієї заяви он-лайн.

Якщо ж користувач автомобіля не подав відомості про себе до Реєстру, то штрафи виписуватимуться на власника автомобіля на підставі свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Законодавством надано ще одну можливість власнику не сплачувати штраф. А саме, відповідно до ч. 1 ст. 279-3 КУпАП власник, звільняється від штрафу, якщо протягом 20 календарних днів з дня правопорушення особа, яка керувала автомобілем, звернулася особисто до підрозділу МВС із заявою про згоду що порушення вчинила вона, а також сплатила суму штрафу.

Тому отримавши постанову із штрафом, власник може повідомити такого користувача про необхідність сплати нею штрафу. Якщо ж такий користувач відмовляється сплатити штраф, то обов’язок сплати штрафу покладається все ж таки на власника автомобіля по техпаспорту.

Тому, якщо хочете продати автомобіль по дорученню, проконтролюйте до кінця процедуру внесення відомостей щодо належного користувача автомобіля у згаданий Реєстр.

У інакшому випадку потрібно систематично перевіряти поштову скриньку або слідкувати он-лайн стосовно наявних штрафів за порушення, які Ви не вчиняли!

Читайте також:
Несправність габаритних вогнів, яка виникла у дорозі, не є підставою для штрафу
Штрафи за порушення «теплового режиму». Що потрібно знати.

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: