посвідчення водія категорії розділити штраф

Відповідно до Закону №586-VI категорії на право керування транспортними засобами розмежували на підкатегорії: з «А» на «А1» і на «А», з «С» на «С1» і на «С», з «D» на «D1» і на «D» тощо. Детально про суть розмежування ми писали у минулих публікаціях.

При цьому, водіям із не розмежованими категоріями законом надана можливість здійснити обмін посвідчення на нове із розділенням категорій на підкатегорії.

image

Періодично водії із не розділеними категоріями отримують штрафи на підставі ч.2 ст.126 КУпАП. Для прикладу судова справа №345/4182/21.

Після збільшення розміру штрафу за керування без відповідної категорії чи підкатегорії з 510 грн до 3400 грн (ч.2 ст.126 КУпАП), працівники поліції почали особливо уважно перевіряти чи є у водія відповідна категорія чи підкатегорія на право керування певним видом транспортного засобу.

Відповідно до пункту 27 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами №511 посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом від 24.09.2008 №586-VI може бути обміняне на нове.

Ключовим у цьому випадку є словосполучення «може бути обміняне», а не «зобов’язаний обміняти».

При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії: «А1», «А» – відповідає категорії «А»; «В1», В» – відповідає категорії «В»; «С1», «С» – відповідає категорії «С»; «D1», «D» – відповідає категорії «D»; «BЕ» – відповідає категоріям «В» і «Е»; «C1E», «СЕ» – відповідає категоріям «C» і «Е»; «D1E», «DЕ» – відповідає категоріям «D» і «Е»; «Т» – відповідає категорії Трамвай, Тролейбус.

Водночас пунктом 28 Положення №511 передбачено, що обмін посвідчення водія проводиться без складення іспитів, крім випадків, передбачених пунктом 25-1 цього Положення.

Отже, обмін посвідчення водія, виданого до набрання чинності Законом від 24.09.2008 №586-VI, на нове здійснюється без складення іспитів та є правом особи, а не обов`язком.

Таким чином, звинувачення інспектора у керуванні транспортним засобом на підставі посвідчення водія, виданого до набрання чинності законом №586-VI, із не розділеними категоріями є протиправними. Накладений штраф у такому випадку є незаконним та підлягає скасуванню.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: